DRAFT BLOG

Tüm Kosova İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Balkanlarda Üniversite Okumak

Sıcak ve tanıdık kültürü, uygun yaşam şartları ve güleryüzlü insanlarıyla Balkanlar, gerek ülkemize yakınlığı gerekse diğer olanakları sayesinde sıklıkla seyahat edilen, çok popüler bir bölgedir. Her yıl ülkemizden binlerce kişi akraba ziyareti, turistik gezi ve ticari ziyaret gibi amaçlarla Makedonya, Sırbistan, Kosova gibi Balkan ülkelerini ziyaret etmektedir. Bu anlamda Türkiye ile Balkan ülkelerinin arasında sıkı ticari ve kültürel ilişkilerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Balkanlar hakkında daha az bilinen gerçeklerden biri ise muhteşem eğitim fırsatlarına sahip olmasıdır. Balkanların yukarıda saydığımız avantajları, eğitim söz konusu olduğunda daha da önem kazanır. Zira yurtdışında eğitim almayı düşünen öğrenci adayları ve aileleri için bir ülkenin kültürü, güvenliği, yaşam standartları gibi konular çoğu zaman büyük önem taşır. Bunların yanı sıra, eğitim söz konusu olduğunda en belirleyici noktalardan biri elbette eğitim kalitesidir.

Balkan ülkelerinin tümünde Avrupa standartlarında eğitim alabileceğiniz üniversite seçenekleri mevcuttur. Pek çok üniversite, Bologna sürecine katılarak müfredatlarını Avrupa Birliği standartlarıyla uyumlu hale getirmiştir. Bunun yanı sıra, Balkanlarda Türkçe eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Örneğin, Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi pek çok bölümde Türkçe müfredat seçeneği sunmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkiye’deki üniversite müfredatına paralel ilerleyen, Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. UVÜ’nün yanı sıra, yine Makedonya’da bulunan Uluslararası Fon Üniversitesi ve Uluslararası Struga Üniversiteleri de aynı kalitede eğitim veren nitelikli okullardır.

Balkanlarda eğitim almayı düşünenler için Sırbistan da çok iyi bir seçenektir. Makedonya’ya nazaran daha kozmopolit bir yapı sergileyen Sırbistan, Doğu Avrupa’nın en heyecan verici ülkelerinden biridir. Sırbistan’da bulunan Belgrad Üniversitesi, bölgenin en köklü okullarından biri olup çeşitli dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer almaktadır. 

Balkanlardaki üniversitelerin en önemli avantajlarından biri de sınavsız üniversite olanağı sağlamalarıdır. Başka bir deyişle, Balkanların kaliteli okullarında üniversite okumak için üniversite giriş sınavından yüksek puan almanıza gerek yoktur. Pek çok okula lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz. Ülkemizdeki üniversite giriş sisteminin yüksek rekabet taşıdığı düşünüldüğünde bu çok önemli bir avantajdır. 

Balkanlarda üniversite okumak hakkında merak ettiğiniz tüm konular için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak ön kayıt işlemlerinizi zaman kaybetmeden başlatmak için bizimle iletişime geçin. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak kayıt aşamasından mezuniyetinize kadar eğitiminizin her adımında size destek vermekten memnuniyet duyacağız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız