DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Balkanlarda Yüksek Lisans Yapmak:  Makedonya Üniversiteleri

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için tercih edebileceğiniz en makul seçenekler Balkan ülkeleridir. Ülkemize oldukça yakın olan Balkan ülkeleri kültürleri ile de Türk öğrencilerin yabancılık çekmemesini sağlamaktadır. Adaptasyon sorunu yaşamadan, rahatlıkla Avrupa standartlarında yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz Balkan üniversitelerinden alacağınız diplomanın hem Avrupa’da hem de diğer pek çok ülkede tanınırlığı bulunmaktadır.

Balkanlarda en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Makedonya’da, siyasal, kültürel, ekonomik, hukuki ve sosyal açıdan standartların yüksek olması olumlu bir etki yaratmaktadır. Akademik anlamda Makedonya’da üniversite okumak ve Makedonya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için pek çok araştırma imkanı sunan ülke, Büyük İskender’e de ev sahipliği yapmış, kültürel ve tarihi dokusuyla da yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için oldukça cazip ve eğitim alınası bir yer haline gelmiştir. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini ve tarihini taşıyan Makedonya’da Türk kültürünün fazlasıyla yaygın olması ve Türkçenin yaygın bir şekilde kullanılıyor olması öğrenciler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Üniversitelerinde Türkçe eğitimin yaygın olması, belki de bu tercih edilebilirliğin en önemli sebeplerinden biridir.

Makedonya’daki Türkçe eğitim veren üniversitelere bakacak olursak Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni en başta sayabiliriz. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi, Psikoloji, Bilişim Mühendisliği, Mimarlık Fakültesi, İktisat Fakültesi alanlarında yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da YÖK tanınırlığı olan ve Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip tek üniversitedir. Eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve etik değerleri benimseyen ve toplum yararı ve paydaş memnuniyetini ilke edinen Uluslararası Vizyon Üniversitesi; bir yükseköğretim kurumu olarak, eğitim dünyasında kendine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma ağlarından en verimli şekilde yararlanıp, nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisindedir.

Balkanlarda yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteler ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadrosu ile Draft Yurtdışı Eğitim olarak akademik kariyerinizin en önemli adımlarını atarken sizlere profesyonel bir destek sunuyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız