DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Baltık Ülkelerinde İnşaat Mühendisliği Programları

İnşaat mühendisliği, mühendislik alanının maddi açıdan en büyük getiriye sahip olan dallarından birisi olarak bilinmektedir. Pratik bir zekanın keskin bir gözlem becerisiyle harmanlanmasını gerektiren ve güçlü bir matematik yeteneği gerektiren bu bölüm inşaat sektörü insan hayatının vazgeçilmezlerinden birisi olduğundan dolayı her zaman revaçta olmuştur. Prestijli bir kariyer ve maddi açıdan zengin bir yaşantı isteyen zeki öğrencilerin tercihi olan inşaat mühendisliği bölümünde alınacak eğitim neredeyse istisnasız olarak her yüksek öğrenim adayının geleceğini garanti altına almaktadır.

Yurtdışına kıyasla ülkemizdeki inşaat sektörü özellikle teorik ve estetik açıdan ne yazık ki gelişime açıktır, bu sebepten dolayı iyi bir inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci şansını yurtdışında denemektedir. Müfredat açısından ülkemizdeki üniversitelere kıyasla daha geniş olan ve öğrencilere çok daha kaliteli uygulama fırsatları sunan yurtdışı üniversiteleri kalifiye bir inşaat mühendisliği eğitiminin garantili bir şekilde verildiği eğitim kurumlarıdır.

Yurtdışında inşaat mühendisliği eğitiminin en iyi verildiği ülkelerin arasında ise Baltık ülkeleri gelmektedir. Telekomünikasyon alanı kadar mühendislikte de bir dünya markası haline gelmiş bir eğitim veren Baltık ülkeleri aynı zamanda Avrupa’nın diğer ülkelerine göre de görece ucuz olduğundan dolayı pek çok öğrencinin yurtdışında inşaat mühendisliği için ilk tercihlerinden olmuştur.

Bu Baltık ülkelerinden birisi olan Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta bulunan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Avrupa’nın en iyi inşaat mühendisliği eğitimlerinden birini veren eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanları yetiştiren ve yenilikçi bir üniversite olmasıyla tanınan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi sadece inşaat mühendisliği alanında değil teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren akademik kurumlar arasında da lider olduğu için pek çok öğrencinin tercih ettiği bir üniversitedir. “QS World University Rankings by Subject 2017” uluslararası üniversite sıralamasına göre inşaat mühendisliği alanında dünya üzerindeki ilk 101-150 aralığındaki üniversitelerin içinde bulunan kurum Baltık Ülkeleri’nde inşaat mühendisliği alanında bu kadar yüksek bir konuma gelebilmiş tek üniversite olduğundan dolayı sık sık yurtdışında kaliteli bir inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi dışında yine Litvanya’da bulunan Kaunas Teknik Üniversitesi de inşaat mühendisliği alanında eğitim veren okullar arasındadır. Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden birisi olan Kaunas Teknik Üniversitesi iş dünyasıyla olan kuvvetli bağlarıyla tanınan ve bilimsel araştırmalardaki liderliğiyle övgü alan bir okuldur ve bu bilimselliği onu inşaat mühendisliği öğrencilerinin tercihleri arasında ilk sıralara çıkartır.

Baltık ülkelerinden birinde inşaat mühendisliği eğitimi almak, yurtdışında köklü ve kaliteli bir eğitim hayatının ilk adımlarını doğru şekilde atmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek yurtdışı eğitimi konusunda uzman eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız