DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Barcelona'da Üniversite Okumak İster Misiniz?

İspanya’nın Madrid’ten sonra en büyük şehri olan, mimarisi, kültürü, renkliliği ve kendine has havası ile herkesi kendine hayran bırakan Barselona’da üniversite okumak, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin hayali olmalı.

 

İspanyol ve Katalan kültürlerinden izler taşıyan Barselona, yetiştirdiği sanatçılar ve müzisyenler ile İspanya’nın geleneksel ve modern çizgilerini bir arada taşıyan şehri haline gelmiştir. Yurtdışında ve özellikle Avrupa’da üniversite okumak, eğitim almak isteyen pek çok öğrenci için keyifli ve renkli bir öğrencilik hayatı sunan Barselona, eğitim alanındaki kalitesiyle de öğrencilere harikulade bir öğrencilik hayatının olanaklarını, geniş bir perspektiften sağlamaktadır.

 

Şehrin mimari yapısı, sanat eserleri ve pek çok değerleri bugün UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı kabul edildiğinden dolayı, Barselona’da üniversite okurken, bir yandan da kültürel anlamda pek çok çeşitliliği yerinde görme ve inceleme olanağına sahip olacaksınız. Ayrıca Barselona, müziğin ve festivallerin beşiği haline geldiği için, yurtdışında üniversite okumak ve bir yandan da bu tarz sosyal ve keyifli alternatiflere katılmak isteyen öğrenciler için, üniversite hayatını oldukça eğlenceli bir hale sokmaktadır diyebiliriz. 

 

Elbette Barselona sadece eğlenceden, kültür çeşitliliğinden ve festivallerden oluşmuyor. Bugün Avrupa’nın en iyi ajanslarını bünyesinde barındıran Barselona, üniversite eğitiminden sonra bu bağlamda size kaliteli bir iş olanağı verecek ve size Avrupa’nın en iyi ajanslarında çalışma imkanı sağlayabilecektir.

 

Özellikle Sosyal Bilimler ve Tasarım alanlarında başarı gösteren okullarıyla ünlü olan İspanya, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi içinde yer alan üniversiteleriyle de meşhurdur. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz, Barselona’da yer alan Barselona Üniversitesi’dir.

 

Sosyal ve akademik olanakların üst düzey olduğu Barselona Üniversitesi, bugün İspanya’nın ve Avrupa’nın en güçlü üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversitede 60.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır ve dünyanın pek çok yerinden gelen öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

 

Üniversite, bulunduğu bölgenin bilim ve kültür merkezidir demek yanlış olmayacaktır. Barselona Üniversitesi’nde bugün 5.000’den fazla bilimsel makale ve 1.000’den fazla tez yayınlanmıştır. Yaklaşık 1.000 tane araştırma projesinde aktif olarak proje yürüten Barselona Üniversitesi, kaliteli eğitim-öğretim verme açısından kendini ispatlamıştır. Üniversitede lisans ve ön lisans eğitimleri için birbirinden çeşitli programlar bulunmaktadır. Kampüs hayatının da oldukça renkli ve keyifli olduğu Barselona Üniversitesi, üniversite eğitimi sırasında yurtdışında üniversite okumak isteyenler için pek çok alternatif sunarak, tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır.

 

Barselona’da üniversite okumak, yurtdışında eğitim almak, yurtdışı üniversiteleri hakkında bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli ve uzman eğitim danışmanları ile görüşebilir, en kısa zamanda, en doğru şekilde yurtdışı eğitimi programınızı başlatabilirsiniz. İyi bir eğitim, iyi bir planlama ile gerçekleşmektedir. Gelin bu planlamayı, deneyimli ve uzman kadromuzla beraber birlikte gerçekleştirelim.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız