DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Barcelona’da Üniversite Okumaya Ne Dersiniz?

Dünyanın en popüler turistik destinasyonlarından biri olan Barcelona’nın muhteşem üniversitelere ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz?

Şehir merkezinden ulaşabileceğiniz, neredeyse 5 kilometre uzunluğundaki altın plajları, muhteşem mimarisi, kozmopolit yapısı ve yılın her zamanı güneşli ve ılıman havasıyla Barcelona, yurtdışında okumak için mükemmel bir tercihtir. Bu yazımızda Barcelona’da okumanın size sağlayacağı avantajlardan ve tercih edebileceğiniz üniversitelerden kısaca bahsetmek istedik.

Barcelona’nın kendine has ve zengin kültürü, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri buraya çeken en önemli faktörlerden biridir. Barcelona’da asla yabancılık çekmezsiniz! Bununla birlikte, Barcelona’da okuyan öğrencilerin en çok etkilendikleri noktalardan biri şehrin inanılmaz güzellikteki mimarisidir. Dünyaca ünlü Sagrada Familia Katedrali ve Park Guell, Barcelona’da bulunmaktadır! Şehrin mükemmel şekilde korunmuş tarihi binaları sayesinde her köşede tarihte bir yolculuk yaptığınızı hissedebilirsiniz.

Şehirde ulaşım çok rahattır. Barcelona’nın büyük kısmı düz arazi üzerinde bulunduğu için bisiklet çok yoğun kullanılmaktadır. Yıllık veya aylık üyeliklerle bisiklet kiralamak da mümkündür. Ayrıca, T-Jove adı verilen kart sayesinde öğrenciler otobüs, tramvay ve metro hatlarında üç aylık sınırsız biniş hakkı kazanabilirler.

Barcelona, İspanya’nın en önemli kentlerinden biri olmanın yanı sıra klasik İspanyol lezzetlerini ve dünya mutfağının en iyi örneklerini tadabileceğiniz bir şehirdir. Barcelona’nın sokaklarında, marketlerinde, küçük-büyük restoranlarında mükemmel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Fideuà, Allioli ve Crema Catalana gibi lezzetleri denemelisiniz!

Barcelona üniversitelerine gelirsek… Barcelona’da tercih edebileceğiniz en iyi okullardan biri elbette Barcelona Üniversitesi’dir. İspanya’nın özerk bölgesi Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olan BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından yürütülen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Öyle ki BÜ’nün kriterleri pek çok Avrupa üniversitesi tarafından da kriter kabul edilmektedir. Araştırma faaliyetlerine 100 milyon 230 bin Euro civarında dev bir bütçe ayıran Barcelona Üniversitesi’nde eğitim faaliyetleri 60 bölümde devam etmektedir. Bunun dışında 303 araştırma grubu, toplamda 997 araştırma projesi yürütmektedir. 

Avrupa’nın da en büyük üniversitelerinden biri olan Barcelona Üniversitesi’nde yaklaşık 63.000 öğrenci eğitim görmekte olup 43.000 kadarı lisans öğrencisidir. Üniversitede eğitim gören yabancı öğrenci sayısı ise 11.200 civarındadır!

Tüm bu nedenlerden dolayı, Barcelona Üniversitesi’nde okumak hem kariyeriniz hem kişisel gelişiminiz için mükemmel bir tercih olacaktır! Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri kabul edildiği için, BÜ’den alacağınız diploma dünyanın neredeyse her ülkesinde geçerli olacaktır. Başka bir deyişle, Barcelona Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra dünyanın kapıları sizin için ardına kadar açılacak! 

Barcelona’da eğitim olanakları ve Barcelona Üniversitesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Arayın, kariyer planlamanızı hemen başlatalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız