DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Barselona'da Yaşam

Genel Bilgiler

İspanya’nın kuzeydoğu kıyısında, İber yarımadasına yer alan Akdeniz şehri Barselona, başkent Madrid’den sonra İspanya’nın en kalabalık ikinci şehridir. Katalan bölgesinde yer alır ve Aragon, Valencia, Fransa ile komşudur. Dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biridir.

Barselona, hem İspanyol hem de Katalan kültüründen izler taşır. Dünyaca ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserleri şehre bambaşka bir hava katmıştır. Ressam Picasso’nun ilk evidir. Aynı zamanda Avrupa’nın en popüler öğrenci şehirlerinden biridir. Yüksek çeşitlilik arz eden kozmopolit kültürüyle Barselona’da her kültürden birileriyle iletişim kurmanız mümkündür. 

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu ülkede yazlar sıcak geçer, hava yılın büyük bir bölümünde güneşlidir. Kışları ılık geçer.

Ulaşım

Barselona’da metro, taksi, araç kiralama, otobüs ve bisiklet gibi seçenekler bulunmaktadır. Metro hattı şehrin önemli noktalarının neredeyse hepsini kapsamakta olup temiz ve ferahtır. Özellikle sıcak yaz aylarında çok tercih edilen bir ulaşım yöntemidir. Taksilerde yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk 10 € civarı tutacaktır. Lisanslı Barselona taksileri sarı-siyah renktedir.

Konaklama

Barselona’da öğrenciler için konaklama imkânları bölgeye ve konaklama türüne göre değişiklik göstermektedir. Öğrencilerin yoğun yaşadığı bölgelerde fiyatlar daha uygun olup şehir merkezinde yükselmektedir.

Barselona’da aylık ortalama konaklama maliyetleri 200-550 € arasında değişmektedir.

Yeme-İçme

Barselona’da dünyanın her mutfağından yiyecek ve içecekleri keşfedebilirsiniz. Turistik kent merkezinde fiyatlar daha pahalıdır, en ucuz fiyatları ise şehrin orta halli bölgelerinde ve süpermarketlerde bulabilirsiniz. Restoranlarda yemek fiyatları genellikle kişi başı 10 € civarındadır.

Barselona’da bir öğrencinin aylık yeme-içme masrafı 150-200 € civarındadır.

Sosyal Aktiviteler

Barselona’ya “Fiesta” denen festival kültürü hâkimdir. Şehrin her yerinde ilgi alanlarınıza hitap eden bir festival bulabilir, dilerseniz geleneksel İspanyol ve Katalan kültürünün yaşatıldığı festivallerde Barselona’yı daha yakından tanıyabilirsiniz. İsterseniz yaz aylarında muhteşem plajların ve güzel havanın tadını çıkarabilir veya çok yetenekli sokak müzisyenlerini dinleyebilirsiniz. Barselona’da sıkılmayacağınızdan eminiz.

Barselona’da dolaşırken muhteşem mimarisinden etkilenmemek mümkün değildir. Özellikle Antoni Gaudi imzası taşıyan La Sagrada Familia Katedrali’ni gezmenizi öneririz.

Barselona’da sosyal etkinlikler için aylık 50-150 € civarında bir bütçe yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız