DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Berlin'de Üniversite Hayatı

Almanya'nın başkenti ve en büyük şehri olan Belin; prestijli üniversiteleri ile yurt dışı eğitimi için harika seçenekler sunar. Berlin'in kozmopolit yapısı, heyecan verici öğrenci toplulukları, farklı kültürler ve geçmişlerden gelen insanları yurt dışı eğitimini Almanya'da geçirmek isteyen öğrenciler için tercih sebebidir. Almanya'nın ve hatta Avrupa'nın önemli üniversitelerine ev sahipliği yapan Berlin, aynı zamanda kendine has kültürü ve tarihi yapıları ile dikkat çeker ve öğrencilere harika bir deneyim yaşamaları için ortam hazırlar. Peki Berlin'in en önemli üniversiteleri hangileridir?

Berlin Freie Üniversitesi
Berlin'in en büyük üniversitesi olan Berlin Freie Üniversitesi, bir araştırma üniversitesidir. Almanya'nın en seçkin üniversitelerinden biri olan Berlin Freie Üniversitesi, beşeri ve sosyal bilimler ile sağlık ve doğa bilimleri alanında yaptığı araştırmalarla nam salmıştır. Berlin Freie Üniversitesi, Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi'nde yer alan on bir seçkin Alman üniversitesinden biridir. 2008 yılında, ortak bir çabayla, Berlin Freie Üniversitesi, Hertie Yönetim Okulu ve WZB Sosyal Bilimler Araştırma Merkezi birlik olarak Berlin Ulus Ötesi Ulusal Okulları'nı kurmuşlardır.

Berlin Humboldt Üniversitesi
1810 yılında kurulan Berlin Humboldt Üniversitesi, Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. 2010 yılında 200. yılını kutlamış, düzenlenen törenlerde Humboldt’un kurucu ilkeleri, bilim, araştırma ve eğitim anlayışı Berlin’de bir kez daha vurgulanmıştır. BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir. Berlin Humboldt Üniversitesi'nde 2018 itibariyle yaklaşık 33.000 öğrenci eğitim görmekte olup bunların 5.000 civarı yabancı ülkelerden gelmektedir. Eğitim, 9 fakülte bünyesinde verilmektedir. Bu fakültelerde toplamda 424 profesör, 2012 öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi faaliyet göstermektedir.

Berlin Teknik Üniversitesi
Berlin'in en önemli teknik üniversitesi olan Berlin Teknik Üniversitesi, aynı zamanda bir araştırma üniversitesidir. Üniversite mühendislik alanları; Makine Mühendisliği, Ekonomi, Yönetim ve özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yüksek sıralamalarda yer almasıyla bilinmektedir. Üniversite mezunları ve profesör listesinde ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödüllü bilim insanı ve on Nobel Ödülü sahibi yer almaktadır

Almanya'da muhteşem bir üniversite hayatı geçirmek ve Berlin'de üniversite eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız