DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Berlin Freie Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Berlin Freie Üniversitesi Üniversitesi, Almanya'nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Berlin'in en büyük üniversitesi olan kurum, Alman hükümetinin Mükemmellik Girişimi'ndeki her üç finansman alanında da başarılı olan on bir üniversiteden biridir. 

Üniversite 1948'de kurulurken, fikir Oxford'a benzer bir üniversite yaratmaktı. Bu fikir, Einstein, Lisa Meitner ve diğerleri gibi zamanın ünlü Berlinli bilim insanları tarafından, daha genç ve istekli öğrencilerin öğrenmesi ve işbirliği yapabilmesi için birleşik bir ilerici ve yenilikçi ortam yaratmak için geliştirildi. 

Üniversite Hakkında 
Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020 verilerine göre, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversite arasında 51. sırada yer alan kurum, Berlin'deki ilk "Mükemmellik Üniversitesi" olarak kabul görmüştür. Alexander von Humboldt Vakfı'na göre, üniversite en iyi uluslararası bilim insanları ve genç akademisyenler için Almanya'da en çok tercih edilen eğitim yeridir. 2020 yılına kadar toplam 18 Leibniz Ödülü sahibi akademisyene ve bilim insanına ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite Kampüsü
Üniversitenin ana kampüsü, Berlin'in güneybatısında, Steglitz-Zehlendorf bölgesinin Dahlem semtindedir. Diğer enstitüler ve yan kuruluşlar Lichterfelde West ve Düppel ilçelerinin yanı sıra Steglitz ve Lankwitz ilçelerinde bulunmaktadır. Dahlem'deki merkez kampüs, Clayallee ve Thielallee arasındaki bölgede yer almaktadır. Henry Ford Binası ve Üniversite Kütüphanesi de burada bulunmaktadır. Dahlem ana kampüsü , Altensteinstraße'nin güneyindeki Lichterfelde West villa bölgesiyle birleşir. İslam Araştırmaları Enstitüsü ve Sami ve Arap Araştırmaları Semineri gibi bazı enstitüler ve tesisler burada eski özel villalarda yer almaktadır.

Üniversite aynı zamanda, Humboldt Üniversitesi ile ortak bir tıp departmanı olan Charité olarak bilinen Avrupa'nın en büyük üniversite kliniğine sahiptir ve toplamda 4.230'dan fazla akademik ve akademik olmayan personel istihdam etmektedir.

Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak ve Almanya'daki okullar hakkında detaylı bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için tek yapmanız gereken  aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmaktır. Eğitim danışmanlarımız kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Yurt dışında eğitim almak hayallerinizde kalmasın. Deneyimli eğitim danışmanı kadromuz ile size uygun olan bölümü belirleyerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürün.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız