DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Berlin Teknik Üniversitesi'nde Hangi Bölümler Var?

Berlin Teknik Üniversitesi, yurt dışında teknik eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir okuldur. TU Berlin, önde gelen mühendislik okulları arasında öğrenci değişimine izin veren Alman teknoloji enstitüleri ve Avrupa’nın En İyi Endüstriyel Yöneticileri ağının birleşmiş bir topluluğu olan TU 9’un bir üyesidir. TU Berlin, Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü tarafından kurulan iki inovasyon merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Peki son derece saygın bir eğitim veren Belin Teknik Üniversitesi'nde hangi bölümler var?

Endüstri Mühendisliği Alanında Bir İlk
Kurumda bir çok bölümde saygın bir eğitim almanız mümkündür. Özellikle mühendislik bölümleri ile dikkat çeken BTÜ, yurt dışında mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Üniversite, şimdiye kadar oldukça popüler ve saygın bir bölüm olan Endüstri Mühendisliği bölümünü sunan ilk üniversite olmasıyla da dikkat çekmektedir.Endüstri Mühendisliği bölümü, Berlin Teknik Üniversitesi’nde 1926 yılından beri sunulmaktadır. Berlin Teknik Üniversitesi bu bölümü, sanayinin bir ihtiyacı olan teknik ve yönetimsel uzmanlık bilgilerinin akademik bir üniversite programı içindeki birleşimini baz alarak yaratmıştır. 

Almanya'da Öğrencilik Hayatı
Peki son derece kaliteli eğitimleri bünyesinde barındıran Almanya'da öğrencilik hayatı nasıldır? Özellikle sosyal yaşam ve etkinlikler öğrenciler için uygun mudur? Açıkçası, Almanya yaşam koşulları açısından bazı Avrupa ülkelerine göre nispeten daha pahalı koşullar sunsa da, öğrencilik hayatı burada son derece renklidir. Avrupa’nın kültür ve sanat açısından en önemli ülkelerinden biri olan Almanya'da çok sayıda müze, anıt, heykel ve çeşmeye rastlanmaktadır. Bunlardan en önemlileri, edebiyat tarihinin önemli isimlerinden biri olan Goethe adına açılmış olan Goethe Müzesi’dir. Ayrıca geçmişi 1700’lü yıllara dayanan Gendarmenmarkt Meydanı, ünlü bir neo-Rönesans örneği olan Kırmızı Belediye Binası, cam kubbesiyle ünlü Reichstag binası ve UNESCO tarafından Dünya Mirası kabul edilen, üzerinde 5 müzeye ev sahipliği yapan Spree Adası (Müze Adası) Almanya'nın en önemli tarihi yapılarındandır. Tüm bunların yanında ülke çok sayıda gece kulübüne, gösteri merkezine, konser alanına ve sanat galerisine ev sahipliği yapmaktadır. 

Almanya okulları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız