DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Bilişim Mühendisliği Okumak İçin Doğru Adresler

Bilişim Mühendisliği ya da bir diğer adı ile Bilişim Sistemleri Mühendisliği disiplinler arası bir bölümdür. Bilişim sistemleri mühendisi, bir organizasyonun amaç ve hizmetlerini yerine getirmek için bilgi teknolojisinin kullanımına odaklanarak hedef ile ilgili uygulama, geliştirme ve ağ bağlantısı ağırlıklı projeler üretir. Ülkemizde bu bölümde eğitim veren üniversiteler mevcuttur ancak yurt dışındaki üniversiteler bu konuda alabileceğiniz en kalifiye eğitimi sizlere sunmaktadır. "Bilişim Mühendisliği okumak için doğru adresler hangileridir?" diye soruyorsanız, yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

Türkçe Eğitim Seçeneği İle Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Evet yanlış duymadınız. Hem yurt dışına üniversite okumaya gidip hem de dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde Türkçe Bilişim Mühendisliği okumanız mümkündür. Bu okul hiç şüphesiz Makedonya'da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır. 4 yıl süren programın eğitim maliyeti ise yılda sadece 2800 Euro'dur. Kurumda lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, yüksek lisans yapma seçeneği de mevcuttur.

İtalya'nın En İyilerinden Biri: Politecnico Di Milano

Bilişim Sistemleri Mühendisliği'ni sadece 3 yılda okuyabileceğiniz bir okul olan Politecnico Di Milano Üniversitesi, İtalya'nın en gözde okullarından biridir. Politecnico Milano (POLIMI), mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştiren bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Üniversite, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite ve inovasyona odaklanmış, deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişki geliştirmiştir. Kurum eğitim dili ise İtalyanca'dır.

Litvanya'nın En Saygın Kurumlarından Biri: Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Avrupa'da Bilişim Sistemleri Mühendisliği'ni kalifiye bir şekilde okuyacağınız bir diğer kurum Litvanya'da bulunmaktadır. Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Günümüzün en gözde mesleklerini yurt dışındaki kaliteli okullarından birinde okumak ve kayıt yaptırmak için hemen bizi arayabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız