DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Bir İtalya Sarayında Dil Eğitimi Almak İster Misiniz?  Centro Fiorenza Dil Okulu

Yurt dışında dil eğitimi almak pek çok açıdan avantajlı ve keyifli bir durumdur. Bunun en önemli sebeplerinden biri, yurt dışında yabancı dilinizi hızlıca öğrenme şansınızın bulunuyor oluşudur. Ayrıca günlük hayatta da bol bol pratik yapma imkanı bulacağınızdan dolayı, yurt dışında alınacak bir yabancı dil eğitimi her anlamda önemlidir. Sadece bununla bitmiyor elbette! Avrupa'da alacağınız bir dil eğitimi size Avrupa'nın da kapılarını açacağından dolayı oldukça önemli bir durumdur. Peki bir İtalyan sarayında dil eğitimi almak ister miydiniz? Centro Fiorenza Dil Okulu bu açıdan tam size göre bir okul!

Muhteşem Bir Deneyim İle Centro Fiorenza Dil Okulu

1982 yılında kurulan Centro Fiorenza Dil Okulu; tarihi kent merkezinde olup, on yedinci yüzyılda inşa edilen prestijli bir sarayda yer almaktadır. Arno Nehri'ne bakan pencerelerden Floransa'nın ve ünlü Ponte Vecchio'nun keyifli manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bu saygın dil okulunda sınıflar ferah, aydınlık, konforlu ekipmanlarla döşenmiş ve klimalıdır. Tüm tesislerde WI-FI bağlantısı sunulmaktadır. Centro Fiorenza'da 6 aylık ve 9 aylık İtalyanca kursları mevcuttur. Öğrenciler paylaşımlı dairelerde veya tek kişilik odalarda konaklayabilirler. Okul, orta büyüklüktedir. En yoğun aylarda 120 ila 130 öğrenciyi ağırlamaktadır, sınıf mevcudunun 12 öğrenciyle sınırlı olması ise öğretmenlerin her öğrenciyle birebir ilgilenmesine olanak tanıyarak yeni başlayan öğrencilerin dahi günlük yaşamda içinde bulunabilecekleri durumlarla yüzleşmek için gerekli dil kavrayışını çabucak edinmelerini sağlar.

İtalya'da Dil Eğitimi Keyfi Bir Başkadır!

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan İtalya; uzun sahil şeridi, Alp Dağları, sınırları içinde yer alan Avrupa’nın en büyük iki adası Sardunya ve Sicilya ile her yıl binlerce turist tarafından ilgi görmektedir. İtalya’nın başkenti ve en popüler şehri olan Roma’nın yanı sıra Toskana Bölgesi’nin başkenti Floransa, Cenevizlilere başkentlik yapmış olan Cenova, Sardunya ve Sicilya Adaları, modanın başkenti Milano ve daha pek çok farklı bölgesiyle İtalya turizm alanındaki ününü sonuna kadar hak etmektedir. Tüm bu zenginlikleriyle İtalya eğitim konusunda da oldukça başarılı bir profil sergiler. Rönesans’a öncülük eden fikirlerin doğduğu İtalya toprakları gerek kültür-sanat gerekse siyaset ve ekonomi alanında çok köklü bir eğitim geleneğine sahiptir. Dil eğitimi alanında da en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ülkedeki dil okullarında İtalyancanın yanı sıra İngilizce, Fransızca gibi farklı dillerde de eğitim verilmektedir. Ülke köklü okulları ve yabancı öğrencilere İtalyanca öğretmek üzere özel olarak eğitim almış kadrolarıyla dil eğitimine büyük önem göstermektedir.

İtalya'da muhteşem bir dil eğitimi almak ve detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız