DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Bir Kağıttan Ziyade Çok Sayıda Fırsat Yaratacak  Uluslararası Bir Diplomaya Sahip Olmak İster misiniz?

YÖK denkliği olan ve uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomanın sahibi olmak ve yurt dışında okumak, bir çok Türk öğrencimiz için avantajlı bir tercihtir. Ülkelerin yaşam maliyetleri ve okulların harç ücretleri baz alındığında, yurt dışında okumak çok daha uygun bir hale gelmektedir. Peki hangi kurumlar ya da ülkeler öğrenci dostudur ve iyi bir üniversite eğitimi sunmaktadır? Gelin hep beraber bunlara birlikte göz atalım.

Yurt Dışında Üniversite Okumak: Polonya

Eğitim alanında dünyadaki ilk 1000 üniversite arasına giren okullarıyla tanınan Polonya, aynı zamanda sınavsız eğitim seçeneği de sunan bir ülkedir. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik açıdan da son derece uygun olan bu ülke bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saatlik bir part-time çalışma imkanı da sunar. Bundan dolayı Polonya hem öğrenciler hem de ebeveynler için ekonomik açıdan rahatlatıcı, özgürleştirici ve ferah bir yurt dışında eğitim deneyimi sunan bir ülkedir. Yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok insana çözüm odaklı, modern ve kaliteli bir eğitim sunan Polonya devlet üniversiteleri ise, eğitim alanındaki yenilikçi hedefleriyle öğrenciler için vazgeçilmez bir eğitim kapısıdır. Yükseköğretimin Lehçe ve İngilizce dillerinde verildiği Polonya’da eğitim gören öğrenciler aynı zamanda hazırlık eğitimi alma hakkına da sahiplerdir ancak ülkedeki resmi yüksek öğrenim süresi üç yıl olduğundan dolayı bu durum öğrencilerin vakit kaybetmesine yol açmamaktadır. Devlet üniversiteleri açısından kendisini son derece geliştirmiş olan Polonya’da yüksek öğrenim ücretli olsa da bu ücretler Türkiye’deki özel üniversitelere ve yurt dışındaki diğer devlet üniversitelerinin harçlarına kıyasla makul seviyede bulunan rakamlardır.

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak İster Miydiniz?

Sanattan teknolojiye, felsefeden psikolojiye birçok alanda adını duyurmuş olan Almanya, yüksek refah seviyesi ve oturmuş toplumsal yapısıyla, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Eğitim açısından son derece köklü bir geleneğe sahip ülke, harç ücreti olmayan üniversiteleri, Avrupa’da sunulabilecek en üstün eğitimi sunması ve İngilizce de eğitim veriyor oluşuyla birçok öğrencinin gitmek için çaba gösterdiği ve heves geliştirdiği bir noktadadır. Almanya, lisans programlarının yanı sıra, her yıl binlerce kişinin başvuru yaptığı yüksek lisans programlarıyla da sık sık anılmaktadır. Özellikle Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyenler için sunduğumuz önerilen, faydalı ve öngörüsü bol bir eğitim sürecini vaad edecektir diyebiliriz. Almanya’da yüksek lisans yapmanın pek çok avantajı ve prestij kazandırma özelliği vardır diyebiliriz. Bilimsel açıdan en kuvvetli dillerden biri olan Almancayı yerinde öğrenebilmek, Almanya’da yüksek lisans yapmanın size sunacağı ilk fırsatlar arasındadır. Dünyanın en güçlü akademik geleneklerinden birine sahip olan bu ülkede yüksek lisans yapma fırsatı ise, sizi kariyerinizde rakiplerinize kıyasla fersahlarca öteye taşıyacak bir durumdur.

Kaliteli bir öğrencilik hayatı geçirmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız