DRAFT BLOG

Bir Yandan İş, Bir Yandan Eğitim Düşünüyorsanız  Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Tam Size Göre!

Diyelim ki halihazırda bir işte çalışıyorsunuz ancak bir yandan da yüksek lisans yapmak istiyorsunuz. Üstelik bunu yurt dışında bulunan kaliteli okullardan biri aracılığı ile gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bu durumda uzaktan eğitim yüksek lisans seçeneği tam size göre bir programdır! Zira mevcut konumunuzu değiştirmeden sadece lise diplomanız ile yurt dışında bulunan bir üniversiteye kayıt olabilir ve uzaktan öğrenim ile yüksek lisans diplomasına sahip olabilirsiniz.

Tezsiz Uzaktan Yüksek Lisans Var mıdır?

Tezsiz yüksek lisans, özel sektöre yönelik hedef kitle olarak belirlenmiş olan doğrudan bir eğitim programıdır. Pek çok tezsiz yüksek lisans programında iş tecrübesi bulunması, ALES puanı olmaması ve derslerin akşam saatlerinde yapılması ile gerçekleşir. Üstelik çalışanları hedef alan girişimler olarak yer alır. Ancak uzaktan eğitim ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız; tezsiz yüksek lisansınızı yurt dışı uzaktan eğitim programlarında tamamlamak mümkün olabilmektedir. Özellikle Balkan ülkelerinde tezsiz yüksek lisans uzaktan eğitim; oldukça kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan ve uluslararası eğitim veren programlar içerir. Eğer siz de özel sektörde çalışıyorsanız ve yüksek lisansınızı tezsiz olarak tamamlamak istiyorsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Üstelik sınav koşulu olmadan ve uzaktan eğitim alarak bu programa dahil olabilirsiniz. Her açıdan avantajlı olan ve imkân olarak da oldukça kolay seçeneklere sahip olan yurt dışında uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans imkânı; sizlere birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Tezsiz yüksek lisansta daha pratik bilgilerin sizlere sunulması ve eğitiminizi sadece çalıştığınız özel sektöre göre seçebilmeniz oldukça büyük bir avantaj sunmaktadır.

Hangi Okullarda Uzaktan Yüksek Yapabilirim?

Yurt dışında uzaktan yüksek lisans eğitiminizi Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden alabilirsiniz. Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu şehirde Türk nüfusu yoğun olup Türkçe yaygın konuşulmaktadır. Vizyon Üniversitesi Türkçe akreditasyonu bulunan ve Türkçe eğitim veren bir kurumdur. Üniversitenin eğitim programı Türkiye’deki eğitim programına uygun olarak hazırlanmaktadır. Vizyon üniversitesi, eğitim dünyası içinde kendi yolunda araştırma ağlarından en iyi şekilde yararlanarak, nitelikli insan gücü geliştirme çabası gösteren bir üniversitedir. Bilimsel çalışmalar dahilinde sosyal ve kültürel açıdan meslek bilincine sahip bireylerin yetişmesine büyük önem vermektedir. Bu sayede eğitim dünyasında yenilikçi, sağlam ve bilgiye açık bir akademik kurum haline gelmiştir. 

Yurt dışında yüksek lisans yapmak ve daha fazla bilgi almak için iletişim formundan bize ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız