DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Biyomedikal Mühendisliği Alanında  Yurt Dışında Sınavsız Ve Uzaktan Eğitim Fırsatı

Biyomedikal mühendisliği veya bir diğer ismi ile tıp mühendisliği; mühendislik ilkelerinin ve tasarım konseptlerinin tıp ve biyoloji bilimi ile desteklenerek, sağlık hizmetleri alanında yenilikler üretmeyi hedefleyen bir mühendislik dalıdır. Bu alan, mühendislik ve tıp arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlamaktadır; mühendislik, tasarım ve problem çözme becerilerini tıbbi biyolojik bilimlerle birleştirerek; teşhis, izleme ve terapi de dahil olmak üzere sağlık bakımı tedavisini ilerletmektedir. Ayrıca bir biyomedikal mühendisinin kapsamına, ilgili endüstri standartlarına bağlı kalarak hastanelerdeki mevcut tıbbi ekipmanın yönetimi de dahildir. Peki son derece önemli bir bölüm olan biyomedikal mühendisliği, yurt dışında sınavsız ve uzaktan eğitim ile okunabilir mi?

Sınavsız Ve Online Eğitim İle Biyomedikal Mühendisliği Okumak
Yaşanan pandemi süreci ile birlikte artık eğitim ve öğretim hayatı dijital bir dönüşüm yaşamaktadır. Uzaktan eğitim de bu dönüşümün temel sistemlerinden biridir. Yurt dışında bulunan bir üniversitede bu bölümü okumak istiyor ancak pandemi dolayısıyla Avrupa'ya çıkmayı tehlikeli buluyorsanız size bir haberimiz var. Ukrayna'da bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi'nde hem sınavsız hem de uzaktan eğitim ile tıp mühendisliği okumanız mümkün. Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bu kurum, üniversite sınavından istediği sonucu alamayan ancak hayallerindeki bölümü okumak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir tercihtir.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi Hakkında
Bir çok mühendislik bölümüne ev sahipliği yapan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, Ukrayna’nın Kharkov şehrinde yer almakta olup, 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusça'dır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir.

Siz de özellikle pandemi sürecinde eğitiminizi uzaktan eğitim ile sürdürmek ve biyomedikal mühendiliği bölümüne kayıt olmak istiyorsanız, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız