DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Bosna Hersek'te Hangi Üniversitelerde Mühendislik Eğitimi Alabilirim?

Öğrenci dostu ülkelerin başında gelen Bosna-Hersek, ülkemiz kültürüne olan yakınlığı ile biliniyor. Kaliteli eğitim kurumları ve bu kurumlardaki saygın akademik personel sebebi ile Türk öğrenciler buradaki üniversiteleri araştırıyor. Yurt dışında uygun fiyatlarla kaliteli bir mühendislik eğitimi için Bosna-Hersek üniversitelerini tercih edebilirsiniz. YÖK tanınırlığı olan okullarda denklik avantajı ile birlikte mesleğinizi Türkiye'de yapma şansınız bulunuyor. Peki hangi üniversitelerde kaliteli bir mühendislik eğitimi alabilirsiniz? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Zenica Üniversitesi
Bosna-Hersek'in önde gelen kurumlarından biri olan Zenica Üniversitesi'nde özellikle Metalurji Mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Bosna-Hersek Yüksek Öğretim Devlet Yönetimi'nde karar alınarak kurulan Zenica Üniversitesi 1959-1961 yıllarında ilk fakülte Metalurji Mühendisliği olarak kurulmuştur. Zenica Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Zenica Üniversitesi'nde üniversiteli olmak ve eğitim almak, kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması sebebi ile avantajınızdır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi
Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir.

Tuzla Üniversitesi
Ülkenin bir diğer kaliteli okulu Tuzla Üniversitesi'dir. Üniversitenin yapısı çok ulusludur ve 1972 yılından bu yana yurt dışından ve yurt içinden eğitim anlaşmaları ile işbirliğine girilmiştir. Üniversitede proje çalışmaları, kongreler, fuarlar, uluslararası geçerli Avrupa programları ve standartları ile uyum içinde kültürel ayrımı olmadan sosyal dönüşüm sağlanmaktadır. Tuzla Üniversitesi'nin kendini yenileyen fakülteleri, artan kalite sistemine göre yapılmış iki yıllık bölümleri ile 13 fakültede verdiği eğitim sistemi Bologna kriterlerine uyumludur.

Avrupa'da eğitim almak, sınavsız eğitim olanakları hakkında bilgi edinmek ve daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Dilerseniz ofislerimizi ziyaret edebilir, dilerseniz bize aşağıdaki iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız