DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Brighton'da Yaşam Maliyetleri Ne Kadardır?

İngiltere’nin güneydoğusunda, Manş denizinin kıyısında bulunan Brighton, önceden sade bir balıkçı kasabası iken 18. yüzyılda bir doktorun “suyu iyi geliyor” diyerek hastalarını yönlendirmesi ile hareketlenmeye başlamış, 19. yüzyılda demiryollarının yaygınlaşması ile gelişmesi hızlanmış bir şehirdir. 

Yaşadığı gelişimlerin ardından hareketli bir metropol haline gelen Brighton şimdilerde “deniz kenarındaki Londra” olarak adlandırılmaktadır. Brighton’da, şehrin hemen her yerine ulaşan ve gece saatlerinde de çalışan otobüsler sayesinde ulaşım rahattır.

Bütün bir yıla yayılmış olarak çikolata festivalinden uçurtma festivaline kadar çeşitli festivallere ev sahipliği yapan Brighton’da eğlenceli vakit geçirmek için mutlaka kendinize uygun bir seçenek bulabiliyorsunuz.

Ev kiralarının evin bulunduğu bölgeye, eşya durumuna, büyüklüğüne göre değişiklik gösterdiği Brighton’da ortalama kiralar 500 ile 1500 £ civarında değişmektedir. Elektrik ve doğalgaz gibi ihtiyaçlarınız için ise aylık ortalama 60 £ ayırmanız yeterli olacaktır. Ancak bu hizmetleri kiraya dahil olarak sunan yerler de mevcuttur. Su faturası 20 £ iken, internet hizmetini sağlayan farklı şirketler mevcut olup değişiklik gösterse de ortalama olarak yine 20 £ civarında tutulmaktadır.

Sosyal aktivitelerden bahsedecek olursak, Brighton’da bir sinema bileti 8 £ olup öğrenci indirimleri mevcuttur. Yerel bir kafede iki kişilik normal bir akşam yemeği için ortalama 29 £ harcarsınız. İki kişilik tiyatro gösterisinde alınabilecek en iyi koltuklar için bilet ise 106 £ civarındadır. 

Brighton’da yaşam maliyetleri ortalama olarak bu şekildedir. Brighton, turistik cazibesinin yanı sıra yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin de gözde destinasyonlarından biridir. Brighton’da pek çok kaliteli dil okulu bulunur, bunlardan biri de dünyanın en geniş dil okulu ağına sahip olan eğitim kurumlarından biri olan LSI’dır. Brighton’da yaşam şartları ve eğitim alabileceğiniz kaliteli dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız