DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Budapeşte'nin En İyi Üniversiteleri

Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte, keşfedilebilir ve gezilebilir bir şehir olmasının yanı sıra, yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için oldukça ideal bir şehirdir.

 

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce yabancı öğrencinin, Budapeşte’deki üniversitelerin birine en az bir veya iki yarıyıl geçirmek için geliyor olması, yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin farklı kültürleri tanıyabilmeleri ve farklı kültürlerle kaynaşabilmeleri açısından önemli bir özelliktir. 

 

Budapeşte bir yandan da öğrenciye harika bir sosyal çevre sağlar. Gündüzleri ders çalışmak ve araştırmak için gideceğiniz büyük kütüphaneleri, öğrencilerin bol bulunduğu kafe ve restoranları ile eğlenceli ve kaliteli bir yaşam stili sunan şehir, hareketliliği dinmeyen bir yapıya sahip olmasıyla da bilinir. 

 

Budapeşte ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kaliteli üniversiteyi barındırıyor olmasıyla da her yönden kalifiye bir eğitimin kapılarını açmaktadır. Hem sosyal aktivitenin, hem de kaliteli eğitimin birlikte var olduğu şehir, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için oldukça idealdir. Ayrıca Macaristan ve Budapeşte’nin, üniversitelerinde öğrenim gören yabancı öğrenci sayısını arttırma politikası, devlet tarafından da direkt desteklenmektedir. 

 

Budapeşte’nin en iyi üniversitelerine şöyle bir göz atacak olursak, bunlardan ilki Budapeşte Corvinus Üniversitesi’dir. 1920’de kurulan, Macaristan’ın ve Orta Avrupa’nın en iyi ekonomi üniversitesi olarak kabul gören üniversite, Macaristan’daki yöneticilerin önemli bir kısmının bu okuldan mezun olmasıyla bilinir. İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi kapsamında 11.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Budapeşte Corvinus Üniversitesinde işletme, iktisat, sosyal bilimler gibi alanlarda çok kaliteli eğitim programları sunulduğu gibi, bünyesinde çok değerli akademisyenleri de barındırmaktadır. 

 

Budapeşte’nin en iyi üniversitelerinden bir diğeri ise Budapeşte Metropolitan Üniversitesidir. 2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurula Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, diğer okullara göre nispeten genç olmasına rağmen, dinamik yapısı, kaliteli eğitimi ve popüler programları ile kısa sürede yerli ve yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline gelmeyi hedeflemiş ve bunu da oldukça başarmıştır. Budapeşte’de dört kampüsü olan Metropolitan Üniversitesi, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master (MBA) düzeyinde eğitim sunmaktadır. 

 

Budapeşte’nin bir diğer kaliteli üniversitelerinden biri de hiç kuşkusuz International Business School (IBS)’dur. International Business School, 1991’de kurulmuş olup Orta Avrupa’nın İngilizce eğitim veren ilk özel yükseköğretim okulu olması dolayısıyla oldukça dikkat çekmektedir. Üniversitenin eğitim dili İngilizce olup, lisans programları arasında Finans Yönetimi, İşletme ve Diplomasi, İşletme, Sanat ve İşletmecilik, Turizm ve İşletmecilik, Psikoloji ve İşletmecilik, Pazarlama ve İşletmecilik, İşletme ve Yönetim gibi bölümler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İşletme, Finans Yönetimi, Pazarlama Yönetimi gibi alanlarda yüksek lisans programları da bulunmaktadır. 

 

Budapeşte’deki en iyi üniversiteler ve dahası için ayrıntılı bilgi ve görüş almak adına İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizde bulunan deneyimli uzmanlarımızla görüşebilir, yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında yüksek lisans yapmak ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız