DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Bulunduğu Yerden Ayrılma İmkanı Olmayanlar İçin: Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim; bulunduğu yerden ayrılma imkanı olmayan fakat yine de kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için uygulanan bir eğitim programıdır. Özellikle yurt dışına çıkmaya cesareti olamayan ya da halihazırda bir işte çalışıyor olan kişiler, yurt dışında bulunan uzaktan eğitim programlarını tercih etmektedirler. Ayrıca bu kurumlarda üniversite sınavı derdi olmadan sadece lise diplomanız ile eğitim alabilirsiniz.

Hangi Ülkelerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?

Uzaktan eğitim fırsatını öğrencilerine sunan ülkelerin başında gelen Makedonya’nın Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı programlardan birine kaydınızı herhangi bir sınav şartı gerekmeksizin yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim olanağını sizlere tanıyan bu üniversitelerin yapmanızı istediği tek şey, sınav dönemlerinde Makedonya’da bulunarak sınavlara girmenizdir. Makedonya’nın Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, bugün Hukuk, Mimarlık ve Dizayn, Bilgisayar Bilimleri–Mühendislik, Pazarlama ve Finansal Yönetim, Ekonomi ve İş, Dedektiflik ve Kriminoloji, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Elektro-Mekanik Mühendisliği gibi çeşitli alanlarda öğrencilerine uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce gibi zengin eğitim dili seçenekleri ile de Balkan üniversiteleri arasında ön plana çıkmaktadır. Struga Üniversitesi yaklaşık 5000’den fazla öğrencisi ile bugün yurt dışında uzaktan eğitim denilince akla gelen ilk üniversiteler arasındadır.

Makedonya Üniversiteleri ve Uzaktan Eğitim

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde ise; Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilişim Mühendisliği, Hukuk ve Mimarlık bölümlerinden dilediğiniz birinde uzaktan eğitim alabilirsiniz. Derslere devam zorunluluğunun bulunmadığı üniversite, uzaktan eğitim kapsamında toplam 4 farklı fakültede öğrencilerine kaliteli eğitim vermeye devam etmektedir. Üstelik üniversitenin Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olması dolayısıyla kayıt olduğunuz alandaki derslerinizin tamamını Türkçe eğitim dilinde alabilirsiniz.

Makedonya üniversitelerinde uzaktan eğitim programlarına katıldığınızda devam mecburiyeti olmaması, çalışırken dahi okuyabilme olanağını size sunmaktadır.  Ayrıca uzaktan eğitim programlarında değerlendirme ve ölçme sistemlerinin denetlenebilir bir şekilde uygulanması ve eğitim dilinin Türkçe olması birçok açıdan avantaj yaratmaktadır. Eğitim sunulan programların yükseköğretim programları ile eşdeğer ve paralel olması açısından da önemlidir. Uzaktan eğitim programlarına katılmanız sınav zamanı Makedonya’da kalmanız demektir. Bu süreç içerisinde ekonomik olarak da konaklama, yeme-içme ve ulaşım sağlayabilirsiniz. Her açıdan kaliteli bir eğitim almak, geleceğiniz ile ilgili yatırım yapmak istiyorsanız, meslek seçiminize de karar verdiyseniz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Yurt dışı üniversitelerinde uzaktan öğrenim görmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız