DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Çek Teknik Üniversitesi'nde Mühendislik Eğitimi

Teknik üniversitelerin varlığı 18. yüzyıla dayanmakla birlikte, popülerleşmeye başlaması İkinci Dünya Savaşı sonrasında hız kazanan sanayileşmenin ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda mühendislik ve uygulamalı bilimler eğitiminin genişlemesiyle olmuştur. Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin daha da hız kazandığı günümüzde ise teknik üniversitelerde eğitim görmüş kişilere her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç vardır.

Teknik üniversitelerde; mühendislik, teknoloji, uygulamalı bilim ve bazen de doğa bilimleri eğitimi verilir. Teknik üniversiteler; bilgisayar biliminden sürdürülebilir enerjilere, robot teknolojisinden uçak bilimine, tıbbi teknolojiden akıllı bina tasarımına pek çok farklı ve ilgili çekici alanda eğitim imkânı sağlayabilir. Teknik üniversitelerden mezun kişiler, ülkelerinin teknoloji, tıp, ekonomi gibi pek çok alanında gelişmesine katkı sağlayabilirler. Aynı zamanda kaliteli eğitim programları sunan köklü teknik üniversitelerden mezun kişiler uluslararası düzeyde de önemli yerlere gelip insanlığın gelişimine katkı sunabilirler.

Çekya, yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi alternatiflerden biridir. Orta Avrupa genelinde pek çok kaliteli ve köklü üniversiteye sahip Çekya’da İngilizce eğitim imkânı sağlayan, uluslararası düzeyde kabul görmüş pek çok üniversite bulunmaktadır. Başka ülkelerden gelen uzmanların da bulunduğu akademisyen kadroları ve 43.000’in üzerinde yabancı öğrencisiyle Çekya, yurtdışında eğitim görmeyi düşünenler için müthiş bir tercihtir. Eğitim masraflarının pek çok Avrupa ülkesine kıyasla çok daha uygun olduğu Çekya, yaşamak için de ideal ülkelerden biridir. Coğrafi konumu dolayısıyla pek çok Avrupa ülkesine ulaşım kolaylığı sağlaması, kültürel ve tarihi zenginlikleri, ülke içi ulaşımın sistemli ve kolay olması gibi pek çok avantajıyla yurtdışında eğitim planları olanlar için cezbedici bir ülkedir.

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan partner okullarımızdan Çek Teknik Üniversitesi (CTU), yurtdışında mühendislik eğitimi almayı düşünenler için ideal bir tercihtir. 300 yıldan uzun bir geçmişe sahip üniversite, uluslararası düzeyde geçerliliği olan bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. İngilizce müfredatlı 32’den fazla programı olan CTU, öğrencilerine geniş çapta bir teknik eğitim imkânı sunmaktadır. Konumu itibariyle pek çok kültürel ve tarihi zenginliğin ortasında bulunan üniversite, aynı zamanda öğrencilerine rahat ve uygun fiyatlı bir yaşam alanı da sunmaktadır. CTU’da lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının sunulduğu, Sivil Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Nükleer Bilimler ve Fizik Mühendisliği Fakültesi, Ulaştırma Bilimleri Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi olmak üzere 8 Teknik Fakülte ve bir de MIAS İşletme Fakültesi bulunmaktadır. 

Çekya’da mühendislik eğitimi fırsatlarıyla ilgili daha çok bilgi almak, partner okullarımızı daha yakından tanımak için tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi bir an önce planlamak için sınırlı kontenjanlarımızda yerinizi almak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız