DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Çekya'da Kalifiye Bir Yurt Dışı  Eğitimi Almak İster miydiniz?

Avrupa’da bir zamanın (ve de şimdinin) en önemli kültür merkezlerinden olan bir ülkeyi ele alıyoruz. Zelenka ve Janacek gibi büyük bestecilerin ülkesi olan Çekya’da üniversite eğitimi dünyanın her yanından gelen öğrencilere büyük avantajlar sağlıyor. 

Her şeyden önce eski ve güzel korunmuş, mimari şaheser sayılabilecek binalar, meydanların bulunduğu harika şehirler gezilmeyi ve görülmeyi bekliyor. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan üniversiteleri dünya standartlarında eğitim hizmeti sunuyor. Diğer bazı Avrupa ülkelerine nazaran daha ekonomik bir ülke olan Çekya ayrıca, Avrupa Schengen Anlaşması sınırlarına dahildir. Dolayısıyla burada okuduğunuz süre boyunca yarı zamanlı olarak çalışabilir ve yaşam giderlerinizi rahatlatabilirsiniz. 

Yurt dışı eğitiminizi Çekya’da yapmayı planlıyor ve nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin birlikte bu harika ülkenin üniversitelerini biraz inceleyelim.

Charles Üniversitesi

Bu okulun kuruluş tarihi 1348’dir, dünyanın en eski üniversitelerinden biri olup Avrupa eğitim teşkilatlanmasında önemli bir rol oynamıştır. En büyük, en ünlü, uluslararası sıralamalarda en üst sıralarda yer alan Çek üniversitesidir. Prag'da 14, Hradec Králové'de 2 ve Plzeň'de 1 olmak üzere 17 fakültede eğitim veriyor. Üniversite Çek Cumhuriyeti'nde en iyi performans gösteren araştırma kurumudur. 2016-2017 için Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında ilk 500 üniversite arasında 305'inci sırada yer alan Charles Üniversitesi, ilk beş yüz listesinde yer alan tek Çek üniversitesi olmuştur.

Çek Teknik Üniversitesi

Prag’da yer alan bu yüksek kaliteli eğitim kurumu 300 yılı aşkın bir eğitim ve araştırma birikimine sahiptir. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan üniversite, Prag'ın güzel tarihi kent merkezinde harika bir konumda rahat ve uygun fiyatlı bir eğitim ve yaşam deneyimiyle birlikte, geniş yelpazedeki teknik eğitim olanaklarıyla muhteşem kariyer fırsatları sunuyor.

Ostrava Teknik Üniversitesi

Yine aynı 1000 üniversite arasından bir başka kaliteli teknik okul daha. Üniversitenin eğitim programları, 165 yıllık bir geleneğe dayanmakla birlikte günümüzün son teknolojilerini, sektörün ve toplumun ihtiyaçlarını yansıtmaktadır. Ar-Ge faaliyetlerinden çıkan sonuçların fikri mülkiyeti güçlü bir şekilde korunmaktadır.

Yurt dışında eğitim ve Çekya’daki koşullar hakkında daha fazla bilgi almak için online iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız size en titiz ve ilgili danışmanlık hizmetini sunmak için yalnızca başvurunuzu bekliyor!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız