DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Çekya’da MBA Fırsatları

Çekya’da MBA yaparak sektörünüzdeki rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmak istemez misiniz? Kariyer hedeflerinize bir an önce ulaşmanız için Çekya Üniversiteleri sizi bekliyor!

Eski adıyla Çek Cumhuriyeti olan Çekya, Orta Avrupa’nın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Çekya’da kurulan ilk üniversitenin 1348 yılına dayanması, ülkenin eğitim alanındaki birikim ve kalitesini gözler önüne sermektedir.

Bugün, 11 milyona yaklaşan nüfusuyla Çekya, kariyerini MBA yaparak hem iş dünyasında hem de akademik anlamda geliştirmek isteyenler için dikkate değer fırsatlar sunmaktadır. Çekya’nın 2004 yılında Avrupa Birliği üyeliği almasıyla birlikte, ülkedeki eğitim kalitesi bir kat daha artarak Avrupa üniversiteleri seviyesine erişmiştir. Dolayısıyla, bugün Çekya üniversitelerinde eğitim gören bir öğrencinin uluslararası firma ve sektörler ile çalışması artık çok daha kolaydır. Üstelik eğitim harcamaları konusunda euro para birimine bağlı kalmadan! 

Çekya’nın, 2004 yılından beri Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen kendi para birimi olan Çek Kronu’nu (CZK) kullanması, eğitim ve yaşam masraflarını diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ekonomik hale getirmektedir.

MBA, son yıllarda büyük kariyer hedefleri olan pek çok kişinin tercih ettiği bir alan konumuna gelmiştir. İş piyasasında artan rekabetten dolayı, firmalar dünyaca tanınırlığı olan üniversitelerden alınmış MBA diplomalarını oldukça önemsemektedirler. Global düzeydeki şirketlerin açtıkları pozisyonlara köklü bir üniversiteden edinilen MBA diploması ile başvurmanız, sizi her zaman için öncelik sebebi haline getirecektir. 

MBA ile işletme alanında sahip olacağınız uzmanlık eğitimi için Çekya’nın ve daha da önemlisi alanında dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Prag Ekonomi Üniversitesi sizin için en ideal üniversitelerden biri olabilir. 

1953 yılında kurulan üniversite, Çekya’nın en büyük ekonomi üniversitesidir. Finans ve Muhasebe, Küreselleşme Ekonomisi ve Avrupa Entegrasyonu, Uluslararası ve Diplomatik Çalışmalar, Uluslararası Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri, Kantitatif Ekonomik Analiz gibi pek çok alanda İngilizce müfredatlı MBA seçeneklerinin sunulduğu üniversitede Çekçe, Rusça ve İngilizce eğitim dili tercihleri mevcuttur.

ABD ve AB’deki pek çok saygın üniversite ile ortaklaşa MBA programları yürüten bir diğer Çekya üniversitesi ise Prag New York Üniversitesi’dir. 1998 yılında kurulan ve Orta Avrupa üniversiteleri içinde en iyi İngilizce müfredatlı programları yürüten üniversite, Uluslararası Yönetim alanında kalitesi tartışılmaz bir MBA programı ile tercih nedeni olmayı sürdürmektedir.

Eğer Pazarlama ve İşletme alanında bir yüksek lisans programında kariyer hedeflerinize ulaşmak isterseniz, dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’in içinde yer alan Ostrava Teknik Üniversitesi’ni seçenekleriniz arasında ilk sıraya alabilirsiniz. 165 yıllık bir eğitim geleneğine dayanan üniversite, özellikle Ekonomik Bilimler alanında güçlü uluslararası kurumlardan biri olma özelliğini bugün hala taşımaktadır. 

Orta Avrupa’nın kalbi Çekya üniversitelerinden birinde MBA fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız üniversiteler ile aklınıza takılan diğer tüm ayrıntılar için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere her konuda destek verecektir. Kariyerinizi kaliteli eğitim şartları ve uygun yaşam koşulları çerçevesinde planlamak için bizimle iletişime geçin. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız