DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Çekya'da Mühendislik Eğitimi

Bir yandan kaliteli ve doğru bir eğitim alıyorken, bir yandan da okuduğu ülkede ufkunu geliştirebileceği alternatiflerin de bulunuyor olması, yurtdışında eğitim almak isteyen her öğrencinin arzusu olmalı. Çekya özellikle mühendislik, tıp ve bilim alanlarında üst düzey eğitim veren üniversiteleri ve kültüründeki çeşitlilikten dolayı, öğrencilerin bu arzusunu yerine getiren başlıca ülkelerden biridir. Eğer hem yurtdışında mühendislik eğitimi almak, hem de bir yandan sosyal ve kültürel aktivitenin bol olduğu bir ülke istiyorsanız Çekya’da mühendislik eğitimi almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Çekya’nın köklü ve başarılı üniversiteleri bir yandan kaliteli ve çağdaş bir eğitim hayatının zeminini en düzgün şekilde hazırlarken, bir yandan da uluslararası pek çok üniversite ile de etkileşim halinde olmasından dolayı, eğitim düzeyini iyice geliştirip pekiştirerek, öğrenciyi başarılı bir eğitim metoduyla yetiştirmeyi amaçlamıştır. Böylesine kaliteli bir sentezin var olduğu üniversiteleriyle Çekya, yurtdışında mühendislik eğitimi almak isteyen herkes için cazip ve ilgi uyandırıcı bir ülkedir diyebiliriz.

 

Çekya ayrıca diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten uygun yaşam maliyetlerinden dolayı da, öğrenciyi ve elbette ailesini fazla zorlamadan bir eğitim hayatı yaşatmaktadır. Uygun koşullarda sağlanan kaliteli bir eğitim hayatı elbette, yurtdışında üniversite okumak isteyen herkesin idealidir.

 

Dünyanın en başarılı 1000 üniversitesi arasında yer alan üniversitelere ev sahipliği yapan Çekya, aynı zamanda kültür ve sanat etkinliklerinin beşiğidir. Bünyesindeki pek çok ünlü opera salonu, resim galerisi, müzesi ve tarihi yapılarıyla Çekya eğitimin ve sosyalliğin bir arada olduğu keyifli ülkelerden biridir.

 

Çekya’da mühendislik eğitimi alabileceğiniz kaliteli okullardan birincisi Ostrava Teknik Üniversitesidir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Ostrava Teknik Üniversitesi mühendislik eğitimindeki köklü, başarılı ve kaliteli eğitimiyle ünlü bir okuldur. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları için pek çok bölümü bünyesinde barındırır. Eğitim dili İngilizce olan okul, İngilizcenizin pekişmesinde de büyük rol oynar. Eğitim hayatını 7 fakülte ve 3 üniversite geneli eğitim programı kapsamında sürdürmektedir. Ortak çalışma yürüttüğü diğer başarılı üniversitelerle işbirliği yaparak, eğitim kalitesinin düzeyini her geçen yıl daha da arttırmaktadır.

 

Çekya’da mühendislik eğitimi alabileceğiniz bir diğer vizyonu geniş ve kaliteli okul Çek Teknik Üniversitesi’dir. İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve daha pek çok mühendislik bölümünü bünyesinde barındıran Çek Teknik Üniversitesi, Çekya’nın kaliteli teknik üniversitelerinden biridir. Çek Teknik Üniversitesi de tıpkı Ostrava Teknik Üniversitesi gibi, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alarak başarısını ciddi bir şekilde kanıtlamıştır. Üniversitenin müfredatı İngilizcedir ve Avrupa Birliği standartlarındadır. Ayrıca 300 yıldan uzun bir sürede geleneğini sürdürmekte olduğu için Avrupa’nın en saygın üniversiteleri arasında yer almaktadır.

 

Çekya’da mühendislik eğitimi almak, Çekya’daki diğer teknik üniversiteler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosundaki deneyimli eğitim danışmanlarıyla birebir görüşerek, İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız