DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Çekya'da Yüksek Lisans: Prag Üniversiteleri

İyi bir yüksek lisans programı, lisans eğitimini başarıyla bitiren her öğrencinin ikinci durağı durumundadır. Akademik kariyer üzerinden ilerlemek isteyen veya kendi mesleklerinin daha detaylı bir öğrenimini sürdürmek isteyen çok fazla sayıda öğrenci, yurtiçine kıyasla çok daha kalifiye programlar sunan yurtdışı üniversitelerinde bir yüksek lisans eğitimi almak istemektedir. 

Uluslararası akademik yeterliliklerin gerektirdiği bir şekilde hazırlanmış bir yüksek lisans programından mezun olmak kişinin hem iş imkanlarını genişletmesine hem de kendi mesleği hakkında bir lisans programına kıyasla daha fazla bilgi sahibi olmasına ön ayak olmaktadır. Avrupa’da bulunan ülkelerin çoğunluğu gelişmiş yüksek lisans programlarına sahiptir ve bu programlar her yıl dünyanın dört bir yanından öğrenci kabul etmektedir.

Avrupa’da bulunan yüksek lisans programları arasında mevcut olan en gelişmiş seçenekleri öğrencilere sunan Çekya, Orta Avrupa ile Doğu Avrupa’nın kesiştiği noktada bulunan bir ülkedir. 11 Milyon civarında bir nüfusa sahip olan ülkenin ana gelir kaynaklarından birisini Turizm oluşturmaktadır. Yüksek lisansını yurtdışında almak isteyen öğrenciler için Çekya, yurtdışında kaliteli yüksek lisans seçenekleri ile öğrencilere yüksek kaliteli bir geleceğin imkanını vadetmektedir.

Slovenya gibi komşu ülkelerin arasından yüksek öğrenime verdiği önem ile sıyrılan Çekya bağımsızlığını kazandığı günden bu yana yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen çok fazla öğrencinin tercihi olagelmiştir. Özellikle başkent Prag’ın dünya üzerinde bulunan en iyi üniversitelerin bazılarına ev sahipliği yapmasıyla bilinen bu ülkede alınacak bir yüksek lisans eğitimi, söz konusu üniversitelerin yüksek lisans programlarına verdikleri önem de düşünüldüğünde akademik kariyer arzusunda olan öğrenciler kadar mesleklerinde derinleşmek isteyen öğrencilerin de ilk tercihlerinden birisi olmalıdır.

Çekya’da bulunan Charles Üniversitesi, yurtdışı yüksek lisans eğitimini Çekya’nın başkenti Prag’da almak isteyen öğrenciler için akla gelen ilk seçenektir. 1348 yılından bu yana eğitim veren Charles Üniversitesi’nin 17 fakültesinin 14’ü Prag şehrinde bulunmaktadır. Bir araştırma üniversitesi geçmişine sahip olduğundan dolayı yüksek lisans eğitimi konusunda uzmanlaşmış olan Charles Üniversitesi Prag merkezli bir yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere zengin bir akademik kadroya sahiptir. Üniversite, bünyesindeki öğrencilere en ince ayrıntısına kadar sistematize edilmiş tez programlarıyla ilerleme fırsatı sunmaktadır.

Prag’da bulunan bir diğer önemli eğitim kurumu olan Prag New York Üniversitesi de adından anlaşılabileceği gibi Amerikan destekli bir üniversitedir. Prag New York Üniversitesi bu sebepten dolayı İngilizce müfredatlı bir yüksek öğrenim seçeneği sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da bulunan prestijli üniversitelerle ortak yüksek lisans programlarına sahip olan Prag New York Üniversitesi, psikoloji, hukuk ve uluslararası yönetim alanlarında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere kapılarını ardına kadar açan bir eğitim kurumudur.

Çekya’da yüksek lisans eğitimi almak ve Çekya üniversitelerine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman eğitim danışmanı kadrosu ile İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerinde görüşebilir ve yurtdışı eğitiminizi en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız