DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Çekya'nın En İyi İşletme Programları

İşletme, son yıllarda büyük kariyer hedefleri olan pek çok kişinin tercih ettiği bir alan konumuna gelmiştir. Global düzeydeki büyük şirketlerden, daha küçük ya da bağımsız şirketlere kadar pek çok yerde İşletme alanında uzmanlaşmış kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Sahip oldukları kapsamlı teorik ve pratik bilgi, işletme eğitimi almış kişileri uluslararası arenada hızla gelişmekte olan iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası haline getirmektedir.

İşletme; hesap yönetimi, vergi iadesi hazırlığı ve çalışan denetimi gibi aktivitelerle iş etkinliklerinin düzenlenip denetlenmesini içerir. Bu alanda eğitim görmüş kişiler; iş geliştirme uzmanı, müşteri ilişkileri yöneticisi, iş analisti ya da ofis müdürü olarak çalışabilirler. Aynı zamanda, kendi iş yerini kurmak isteyen kişiler de İşletme eğitimi alarak bu alanda kendilerini geliştirebilirler. 

İşletme eğitimi, ticari faaliyetlerin ne şekilde yönetileceğinin, planlanacağının ve kontrol edileceğinin öğretilmesini amaçlar. İşletme eğitimi sayesinde öğrenciler, mesleki altyapının yanı sıra iletişim, karar verebilme, başkalarıyla fikir alışverişinde bulunabilme, liderlik, kendini doğru ifade edebilme, global bakış açısı, matematiksel düşünebilme ve problem çözme yeteneği gibi önemli nitelikler de kazanırlar.

Orta Avrupa’nın en büyük ve köklü üniversitelerinden birkaçının bulunduğu Çekya, yurtdışında İşletme eğitimi görmek isteyen öğrenciler için de iyi bir tercih konumundadır. Çekya, gelişmiş eğitim sisteminin yanı sıra pek çok Avrupa ülkesine kıyasla daha uygun fiyatlı olduğu için yurtdışında üniversite eğitimi almayı düşünenler için ideal bir seçenektir. Etkileyici mimarisi, pek çok kültürel aktiviteye olanak sağlaması, gelişmiş yurtiçi ve yurtdışı seyahat olanakları, pek çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan ve kaliteli İngilizce eğitim imkanı sunan dünyaca ünlü üniversiteleriyle Çekya, yurtdışında İşletme eğitimi görmek isteyenler için idealdir.

Çekya’da İşletme eğitimi için tercih edebileceğiniz partner okullarımızdan Prag New York Üniversitesi, Orta Avrupa’nın en kaliteli İngilizce müfredatlı yüksek öğretim programlarını sunan üniversitelerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’ndeki pek çok prestijli üniversiteyle ortaklaşa lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora programları sunan üniversitede, İşletme Bölümü de bulunmaktadır. 

Bir diğer partner okulumuz olan Prag Ekonomi Üniversitesi ise 1953 yılında kurulmuş olup öğrencilerine lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim imkanı sunmaktadır. Çekya’nın en büyük ekonomi üniversitesi olan Prag Ekonomi Üniversitesi’nde, Çekçe, Rusça ve İngilizce eğitim imkânı sağlayan İşletme Bölümü ve İngilizce eğitim olanağı sağlayan Uluslararası İşletme Bölümü de bulunmaktadır. 

Çekya’da İşletme eğitimi almayı planlıyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’yla bu alanda en kaliteli programları sunan partner okullarımızı daha yakından tanıyabilirsiniz. Çekya’da eğitim imkanları ve daha fazlasıyla ilgili bilgi almak için Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Kapsamlı ve kaliteli yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak geleceğinizi bir an önce planlamak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız