DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Çift Diploma Veren Üniversiteler Hangileridir?

Yurtdışı eğitim dünyasında “joint degree” olarak da bilinen çift diploma programları, küreselleşen dünyanın beraberinde getirdiği uluslararası entegrasyon ve yüksek hareket kabiliyetinin tanıdığı harika imkanlardan biridir. Çift diploma programlarına kaydolanlar, eğitimlerinin yarısını bir üniversitede, diğer yarısını ise başka bir üniversitede tamamlayarak iki programı aynı anda bitirmiş sayılıp iki farklı diplomaya sahip olurlar. 

Çift diploma programlarının asıl amacı, ülkeler arasındaki eğitim entegrasyonunu artırmak, uluslararası eğitim standartlarını iyileştirmek ve kültürel paylaşıma olanak tanımaktır. Bu doğrultuda, Avrupa ve Amerika’da pek çok üniversite çift diploma programlarını devreye alarak başarıyla yürütmektedir.

Çift diploma programları pek çok fayda sağlamaktadır. Bunların başında, kültürler arası paylaşım, iki farklı üniversitede okumanın beraberinde getirdiği akademik derinlik ve iki diplomaya sahip olmanın iş dünyasında sağladığı avantajlar gelir. Yurtdışında okumak, yeni kültürler tanımak ve dünyanın pek çok farklı yerinden arkadaş edinmek için muhteşem bir fırsatken yurtdışında iki ülkede okuduğunuz takdirde bu deneyimi ikiye katlayabilirsiniz! İki farklı üniversite geleneğini tecrübe ettiğinizde ise alanınızdaki bilginizi farklı perspektiflerle derinleştirme ve geliştirme şansını bulabilirsiniz. Diğer taraftan, iki diplomaya sahip mezunların iş dünyasında daha çok aranan adaylar olmaları da tesadüf değildir!

Yurtdışında çift diploma veren üniversitelerden birinde okumayı düşünüyorsanız, İspanya, Macaristan ve İtalya’daki partner okullarımızı tercih edebilirsiniz! Yurtdışı eğitim dünyasının en gözde ülkelerinden olan İspanya ve İtalya’daki üniversiteler, kaliteli eğitimin yanı sıra sundukları mükemmel uluslararası eğitim ortamıyla da tercih sebebidir. Dilerseniz bu okulları yakından tanıyalım.

İspanya’da çift diploma veren üniversitelerin başında Casteldefells Sosyal Bilimler Üniversitesi gelir. Avrupa’nın girişimcilik başkenti olarak bilinen Barcelona’da bulunan bu üniversite, inovasyon, yeni buluşlar, bilgi üretimi ve uzmanlık alanlarındaki gelişmeye odaklanarak e-öğrenme ve birebir eğitim kültürünü titizlikle uygulamaktadır. Casteldefells Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin MBA programı ABD’de Westcliff Üniversitesi’yle (Kaliforniya) ortak program yürütmektedir. 

Yurtdışı eğitim dünyasının parlayan yıldızı Macaristan’da okumayı düşünürseniz, İngiltere’nin prestijli üniversitelerinden Buckingham Üniversitesi’yle ortak program yürüten International Business School’u tercih edebilirsiniz. IBS’in lisans ve yüksek lisans programlarında 100’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler eğitim görmekte olup Finans Yönetimi, İşletme, Diplomasi, Uluslararası İşletme, MBA gibi alanlarda eğitim veren çok kaliteli bir üniversitedir.

Son olarak, Akdeniz’in en güzel ülkelerinden ve dünyanın en popüler destinasyonlarından biri olan İtalya’da eğitim almayı isterseniz, Milano’da bulunan MIP Politecnico di Milano Üniversitesi’ni düşünebilirsiniz. İtalya’nın en yenilikçi üniversitelerinden biri olan ve özellikle yönetim ve finans alanlarında çok kaliteli ve çığır açan programlarıyla ün salan MIP, ABD’den Hindistan’a kadar pek çok üniversiteyle işbirliğinde halinde olup MBA’den uluslararası lüks yönetimi ve tedarik zinciri yönetimine kadar pek çok alanda çift diploma programları sunmaktadır.

Avrupa’da çift diploma veren üniversiteler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, Draft Eğitim’in uzman ekibiyle görüşebilir veya dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız