DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Çok Okuyan mı Çok Gezen mi Bilir?  Avrupa'da Okurken Buna Siz Karar Verin

Avrupa'da üniversite okumak, öğrencilik hayatını yurt dışı üniversitelerinden birinde geçirmek pek çok kişinin hayali olmalı. Özellikle Avrupa'da bulunan okullar, Schengen bölgesinde bulunduğu için, öğrenci vizeniz ile tam 26 ülkeyi serbest bir şekilde dolaşabilirsiniz. Üstelik sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz bu okullar, size Avrupa'nın kapılarını açacağı gibi, kaliteli bir eğitim olanağı da sunmaktadır.

Polonya Üniversiteleri İle Avrupa'nın Kalbine Yolculuk

Yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri de hiç şüphesiz Polonya'dır. Bunun en büyük sebebi  kaliteli üniversitelerini bünyesinde bulunduruyor oluşunun yanında, ülkenin öğrenci dostu bir tavır sergiliyor oluşudur. Polonya uygun yaşam maliyetleri ve harç ücretleri ile Avrupa'da üniversite okumak isteyen pek çok kişinin en gözde yerlerinden biridir diyebiliriz. Peki Polonya'da kaliteli eğitim alabileceğiniz üniversiteler hangileridir?

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlarda olan bir kurumdur. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Üniversite faaliyetlerinin temel konsepti, öğretim ve araştırmada birliktir. Müfredatındaki tüm branşların uyum içinde gelişmesi hedeflenmektedir. Varşova Üniversitesinde 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. 3.350’nin üzerinde başlık altında araştırmalar yapılmakta, aynı zamanda bu araştırmacılardan eğitim alan öğrenciler de bu araştırma projelerinde yer alabilmektedir. Varşova Üniversitesi bünyesindeki araştırma ekipleri pek çok alanda dünya çapında ödül kazanmış, uluslararası araştırma programlarında yer almışlardır.

Makedonya'da Uygun Bütçeli Öğrencilik Hayatı

Yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin ilk tercihleri arasında Makedonya yer almaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri, şüphesiz ki ülkenin öğrenci dostu bir tavır sergiliyor oluşudur. Makedonya özellikle yaşam maliyetleri açısından diğer Avrupa ülkelerine göre fazlasıyla uygun bir ülke olduğundan dolayı, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişi için ideal bir yerdir diyebiliriz. Elbette tercih edilme sebepleri arasında sadece yaşam maliyetlerinin uygun oluşu yoktur. Ülke pek çok açıdan avantajlı bir konumdadır. Makedonya'da eğitim almanın avantajları birçok açıdan Türkiye'deki öğrenciler için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle ülkenin konumu ve uzun yıllar  öncesinde Türk izlerini taşıyor olması bu avantajlardan birisidir. Ayrıca yaşam kültürü açısından benzer bir kültüre sahip olan Makedonya'nın yaşam olanakları da oldukça yüksektir. Ekonomik bir şekilde üniversite okuyabilmek için gerekli şartları taşıyan Makedonya'da üniversite eğitimi birçok kişi için bulunmaz bir fırsattır.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız