DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Daha Önce Bu Meslekleri Duymuş muydunuz?

Gelişen dünya ve teknoloji ile birlikte, elbette meslekler de buna göre değişkenlik gösteriyor. Daha önce duymadığımız bir çok meslek var. Dolayısıyla bu meslekleri icra edecek kişileri yetiştirecek olan bölümler de mevcut. Türkiye'de bulunan bölümleri az çok biliyoruz. Oysa yurt dışı üniversitelerinde bir çok bölüm ve fakülte bulunmaktadır. "Farklı bir bölüm okuyayım, rakiplerimden sıyrılayım." diyorsanız aşağıda paylaşacağımız bölümler ve üniversiteler size göre olabilir. Hadi gelin hep beraber bu bölümleri ve okutulduğu üniversiteleri inceleyelim.

Yapısal, Geoteknik ve Bina Mühendisliği - Torino Politeknik Üniversitesi
İnşaat Mühendisliği bölümünden biraz daha farklı olan bu bölüm, İnşaat Mühendisliği'ne ilgisi olan ancak biraz daha farklı bir bölüm okumak isteyen kişiler için ideal bir tercih olabilir. Avrupa’nın en ünlü politeknik okullarını takip eden Torino Politeknik Üniversitesi, 20. yy.’ın başlarında kapasitesini artırarak ufkunu genişletti. Avrupa’nın bilim dünyası, yerel ve ulusal sektörleri ile bağlantı kurmaya başlayan Üniversite, İtalya ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilere, Kimyadan mimariye her alanda kendilerine profesyonel bir gelecek kurmaları için yaşayan ve yaratıcı bir atmosfer sunmaktadır. 

Dijital İşletme - BAU International
İşletme bölümünü duymayanımız yoktur herhalde. Dijital İşletme ise, çağın getirilerine ayak uyduran ve teknoloji ile iç içe olmamızı sağlayan bölümlerin başında gelmektedir. BAU International Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Berlin'in merkezinde bulunan, devlet tarafından tanınan ve kâr amacı gütmeyen bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. BAU International Berlin, öğrencilerinin akademik, kültürel ve dilbilimsel potansiyelini geliştirmeyi ve onları küreselleşmiş bir dünyada uluslararası kariyer fırsatlarına hazırlayan güçlü, yenilikçi ve pratiğe yönelik bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

Kantitatif Ekonomik Analiz - Prag Ekonomi Üniversitesi
İktisat da tıpkı İşletme bölümü gibi oldukça revaçta olan bölümlerden biridir. Kantitatif Ekonomik Analiz ise iktisat teorisinin bir model halinde ortaya konulması anlamına gelmektedir. İktisat bölümüne alternatif ve ilginç bir bölüm olan Kantitatif Ekonomik Analiz, Prag Ekonomi Üniversitesi'nde okutulmaktadır. 1953 yılında kurulan Prag Ekonomi Üniversitesi (VŠE), Çekya’nın en büyük ekonomi üniversitesidir. VŠE, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında başvuru sahiplerine geniş bir yelpazede pek çok çalışma alanı ve dallar sunan altı fakülteye sahiptir. Finans ve Muhasebe Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Fakültesi, İşletme Fakültesi, Bilişim ve İstatistik Fakültesi ve İktisat Fakültesi, Prag’ın merkezinde yer almaktadır. İşletme Fakültesi ise Jindřichův Hradec kasabasında yer almaktadır. VŠE'de sunulan eğitimler Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi (ECTS) gereksinimlerini karşılamaktadır.

Yurt dışında üniversite okumak ve daha fazla bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız