DRAFT BLOG

Tüm Kazakistan İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Birebir Danışman
Birebir Danışman

Karar aşamanızdan mezuniyetinize kadar sizinle birlikteyiz.

Devamı
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Danışmanlık Aldığınız Firmaya Dikkat Edin Hayallerinizi Ertelemeyin

Yurt dışında üniversite okumak bugün pek çok gencimizin hayali olmalı. Zira yurt dışı üniversiteleri, pek çok konuda avantaj sağlayan ve prestijli bir eğitimi öğrencilerine sunan bir konumdadır. Bu durumda hangi okulu seçeceğiniz ve size uygun olup olmadığı durumu söz konusu olmaktadır. Çünkü her okul ve bölüm sizin ihtiyaçlarınıza göre olmayabilir ya da sizi tatmin etmeyebilir. Her öğrencinin belli başlı yetenekleri ve arzusu vardır. Ayrıca bütçe konusu da bu duruma oldukça etki etmektedir. Bu yüzden yurt dışı okulları hakkında bilgi almak için güvenilir bir firma danışmanlığı bu konuda sizi doğru yönlendirir.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Ne İş Yapar?

Yurt dışı eğitim danışmanlık firmaları her şeyden önce doğru yönlendirme ile öğrencileri bilinçlendirir. Eğitim açısından, sistemleri ülkemizde pek tanınmayan yabancı ülkelerin akıllarda uyandırdığı soru işaretlerini gidermek,  yurt dışı eğitim danışmanlık şirketlerinin temel görevlerinden birisidir. Yurt dışı eğitimi konusunda internetin oluşturduğu büyük bir bilgi kirliliği mevcuttur. Bu sebepten dolayı yurt dışında eğitim alacak öğrencilerin adımlarını çok dikkatli atmaları gerekmektedir. YÖK denkliği gibi hassas konularda resmi kurumlar dahi berraklıktan uzak açıklamalar yaparken yurt dışı eğitim danışmanlık şirketleri oluşan bu belirsizliği ortadan kaldırma amacı da güder.

Sizi Önemsiyoruz!

Yurt dışı eğitim danışmanlığı, bugün bu işi yaptığını iddia eden pek çok firmanın yaptığı gibi öğrenci adayından ilgili evrakları alıp yurt dışındaki üniversiteye kargolayarak karşılığında eğitim danışmanlık ücreti talep etmek değildir. Gerçek yurt dışı eğitim danışmanlığı firmaları, öğrencilerin özel ihtiyaçlarını, sosyoekonomik yapısını analiz ederek en doğru ülke, üniversite ve bölüm seçimini öğrencilerle birlikte yaparak işe başlarlar. Öğrencinin ihtiyaçlarına uygun olan bölüm ve üniversite seçimi yapıldıktan sonra kayıt işlemleri başlatılır. Bu aşamada, pek çok üniversite tarafından talep edilen niyet mektubunun doğru hazırlanması çok önemlidir. Motivasyon mektubu olarak da bilinen bu mektup, üniversitelerin yanı sıra vize veren konsoloslukların da son derece dikkat ettiği çok önemli bir belgedir. Bu mektupta neden yurt dışında eğitim almak istediğiniz, o ülkeyi, üniversiteyi veya bölümü neden tercih ettiğiniz, alacağınız eğitimin size hangi katkıları sunmasını beklediğiniz gibi konular açıklığa kavuşturulmalı ve uzman desteğiyle hazırlanmalıdır.

Draft Yurtdışı Eğitim, yıllardır kaliteden ödün vermeden  sürdürdüğü politikaları ile yurt dışı eğitimi konusunda güvenebileceğiniz danışmanlık firmalarının başında gelmektedir. Daha detaylı bilgi almak için deneyimli eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız