DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Denklik Alma Konusunda Problem Yaşamayacağınız Ülkeler

YÖK denkliği konusu, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrencimizin aklına takılan bir konudur. Yurt dışı üniversitelerinden söz açıldığı zaman insanın aklına pek çok Avrupa ülkesi gelmektedir. Ancak ülkemizdeki eğitim sistemi dolayısıyla bu ülkelerde bulunan üniversiteler çoğu zaman YÖK Denkliği’ne sahip değildirler. YÖK Denkliği’ne sahip olmayan bu kurumlarda harika bir eğitim alabilirsiniz ancak buna rağmen Türkiye’de çalışma imkanı bulamayabilirisiniz. Yurt dışında eğitim dendiğinde akla ilk olarak İngiltere, Kanada, Amerika, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde bulunan eğitim kurumları düşer. Bu kurumlar hemen hemen her yıl dünyanın dört yanından sayısız öğrencinin kaliteli eğitim almak için başvurduğu yerlerdir.

Makedonya'da Kaliteli Bir Eğitim Ve YÖK Denkliği

Türk dostu yapısı ve kültürüyle Türkiye’den pek çok öğrencinin gittiği Makedonya, aynı zamanda müfredat açısından da ülkemize çok yakın üniversitelere sahip olduğundan dolayı YÖK ile kolay etkileşim kuran okulları içerisinde barındırmaktadır. Makedonya’da bulunan üniversitelerin büyük bir kısmı hem Türkçe eğitim vermekte hem de YÖK Denkliği’ne uymaktadırlar. Ve bu sayede Türkiye’deki öğrenciler bu kurumlara büyük ilgi gösterirler. Makedonya’nın Gostivar isimli Türk nüfusun yoğun olduğu şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi YÖK denkliği bulunan saygın kurumdur. Okulda toplamda 4 farklı fakültede devam zorunluluğu olmadan eğitim veren bir kurumdur. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna da sahiptir. Bundan dolayı, bu kurumda alacağınız bir eğitim ile derslerinizi Türkçe alma şansına da sahip olursunuz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi kendi rüştünü global olarak ispat etmiş bir eğitim kurumudur ve hafızalara bu şekilde kazınmıştır. Uluslararası bir kariyer veya akademik ilerleme peşinde olan öğrenciler gönül rahatlığı ile Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih edebilirler.

Kardeş Ülke Azerbaycan Ve YÖK Denkliği

Hazar Denizi’nin kıyısında bulunan kardeş ülkemiz Azerbaycan, kültürel ve coğrafi yakınlık, uygun yaşam şartları gibi olanaklar sayesinde pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bunun yanı sıra kaliteli üniversitelere de sahip olan canlar ülkesi Azerbaycan, son 20 yılda bu alanda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Dünya standartlarına sahip olan üniversiteleri bünyesinde barındıran ülke, sayısız alanda yüksek kaliteli eğitim olanaklarını öğrencilere sunmaktadır. Başta Avrasya ülkeleri olmak üzere dünyanın çok yerinden yabancı öğrencileri üniversitelerinde ağırlayan Azerbaycan, aynı zamanda Türkçe eğitim seçeneğine de sahiptir. Azerbaycan aynı zamanda YÖK denkliği bulunan üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız