DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Devam Zorunluluğu Bulunmayan Üniversiteler Hangileridir?

Hayalindeki alanda eğitim görmek isteyen ancak çalışma ya da yaşam şartları dolayısıyla çoğu üniversitenin derslere devam zorunluluğu koşulunu sağlayamayanlar için uzaktan eğitim en ideal tercihtir. Böylece, birebir işlenen derslerden bağımsız bir şekilde, kişinin kendi programına göre belirlediği çevrimiçi ders takibiyle ve sadece sınav dönemlerinde bağlı olduğu üniversiteye gitmek şartıyla arzu edilen bölümden lisans diploması alması mümkündür.

Yurtdışında uzaktan eğitim imkânı sunan ve Türkiye’den de arzu edenlerin kayıt yaptırabileceği üniversitelerden birkaçı Makedonya’da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Türk nüfusunun çoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde kurulmuş olan üniversitede tüm dersler Türkçe müfredatlıdır. Lisans, yüksek lisans, lisans tamamlama ve uzaktan eğitim programları uygulayan üniversitede beş fakülte bulunmaktadır. Bunlar Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Bilişim Fakültesi olmaktadır. Eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve değerleri benimseyen, özgürlükçü ve çağdaş uzmanlar yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim kurumu olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Bologna sürecine dahildir ve aynı zamanda Türkiye’den de pek çok üniversiteyle işbirlikleri bulunmaktadır. 

Makedonya’daki bir diğer üniversite olan Fon Üniversitesi ise başkent Üsküp’te yer almaktadır. Yalnızca Makedonya’nın değil, Balkanlar’ın da en kaliteli eğitim kurumlarından biri olan Fon Üniversitesi, uluslararası üniversiteler konseyine üyedir. Üniversitede toplam dokuz fakülte bulunmaktadır. Bunlar Hukuk Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fakültesi, Tasarım ve Multimedya Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Siyasi Bilimler ve Diplomasi, Dedektifler ve Güvenlik Fakültesi, Spor Yönetim Bilimleri ve Mimarlık Fakültesi olmaktadır. İngilizce, Makedonca, Arnavutça ve Türkçe eğitim programları olan üniversitede uzaktan eğitim imkânıyla lisans diploması sahibi olmak mümkündür. 

Odessa Uluslararası Humanitarian ise Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan ve uzaktan eğitim imkânı sunan kaliteli bir üniversitedir. Bologna süreci dahilinde ve 4. akreditasyon seviyesinde olan üniversitede dersler Rusça ve İngilizce müfredatlıdır. Dünyanın pek çok farklı yerinden uluslararası öğrencinin tercih ettiği üniversitede 3700 tane yabancı öğrenci eğitim görmektedir. Lisans, yüksek lisans, doktora ve uzaktan eğitim programları sunan üniversitede; Ulusal ve Uluslararası Hukuk, İktisat ve İşletme, Bilgisayar Bilimi, Dil Bilim ve Çeviri, Diş Hekimliği, Eczacılık, Görsel Sanatlar ve Tasarım-Medya fakülteleri (veya enstitüleri) bulunmaktadır. 

Uzaktan eğitim imkânı tanıdığı için devam zorunluluğu olmayan yurtdışı üniversitelerini daha yakından tanımak, başvuru ve tercih döneminde profesyonel yardım almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi vakit kaybetmeden planlamak için Draft Eğitim’i seçin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız