DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Devam Zorunluluğu Bulunmayan Yüksek Lisans Programları

Çalışma koşulları ve yaşam şartlarının gerektirdiği zorunluluklardan dolayı, yüksek lisans yapmak isteyen ancak hayal ettikleri bölümde eğitim görmeyi başaramayan birçok öğrenci, devam zorunluluğu bulunmayan üniversiteler sayesinde bu hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulmaktadır. 

Yurtdışında devam zorunluluğu bulunmayan yüksek lisans programlarına ev sahipliği yapan ülkelerin başında ise Türk kültürüne yakınlığı ile dikkat çeken ve göz ardı edilemeyecek bir Türk nüfusu barındıran Makedonya bulunmaktadır. Üsküp şehrinin başkentlik ettiği bu şirin mi şirin Balkan ülkesi, 1990 yılından sonra Doğu Bloku’ndan ayrılan diğer ülkelere kıyasla ileri seviyede bir eğitim kalitesine sahiptir. Makedonya’nın keseyi zorlamayan yaşam standartları birçok Türk öğrencinin dikkatini de üzerine çekmektedir. Bununla beraber akademik açıdan sınavsız eğitim fırsatını da bünyesinde yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencilere sunan Makedonya’da devam zorunluluğu olmadan yüksek lisans eğitimi veren en gelişmiş eğitim kurumlarından biri, Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın üniversite kenti Gostivar’da bulunmaktadır. Kurumun yer aldığı Gostivar şehri ise Makedonya’nın en gelişmiş ulaşım ağına sahip olan ve Üsküp ile karşılaştırıldığında görece küçüklüğüne rağmen hızla modernize olmuş, temiz ve canlı bir kenttir. Elbette ki bu temizlik ve canlılığa Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin büyük bir katkısı olmaktadır.

Avrupa standartlarını aralıksız takip eden bir eğitim anlayışına sahip olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda akademik araştırmalarda uluslararası ölçütleri ve değerleri benimsemiştir. Bu sayede global bir üniversite olmanın en önemli adımlarından birini atan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’daki birçok üniversitenin dahil olduğu ve akademik kalitenin imzası konumunda olan Bologna Süreci’ne de dahil bir eğitim kurumudur. Müfredat açısından Türkiye’deki en köklü yüksek öğrenim kurumlarına da akredite olmuş Uluslararası Vizyon üniversitesi dünya çapında tanınan bir yüksek lisans eğitimini hiçbir devam zorunluluğu olmadan verdiğinden dolayı iş, aile ve yaşam koşulları gibi durumlar nedeniyle kısıtlanan öğrencilere dünya çapında saygı gören bir yüksek lisans eğitimi alma şansını sunmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde eğitim alırken sadece yılda iki kez sınavlara katılmanız beklenmektedir.

Avrupa’nın bir çok saygın eğitim kurumunun ve YÖK’ün tanıdığı kabul ettiği Uluslararası Vizyon Üniversitesi akademik kariyerini yurtdışındaki başka bir ülkede veya Türkiye’de devam ettirmek öğrenciler için de en iyi seçeneklerden biridir.

Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi gerçekten de bulunmaz bir fırsattır, çünkü bu üniversitenin eğitim dili aynı zamanda Türkçedir. Yani sadece yurtdışında devam zorunluluğu olmayan bir yüksek lisans eğitimi almakla kalmayacak aynı zamanda da size interaktif yollarla iletilecek ders materyallerini ana dilinizde inceleme fırsatına erişeceksiniz.

Vizyon Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak, yurtdışında yüksek lisans okumak ve Makedonya üniversiteleri hakkında çok daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir, eğitim konusunda kendini kanıtlamış eğitim danışmanlarımızla görüşerek, yurtdışı eğitim programınızı size en uygun seçenekleri belirleyerek sağlıklı bir şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız