DRAFT BLOG

Devam Zorunluluğu Olmayan  Bölümler

Yurt dışında devam zorunluluğu olmayan bölümlerde okumak dendiği zaman akla ilk gelen uzaktan eğitim programıdır. Uzaktan eğitim özellikle bulunduğu yerden ayrılamayacak ve halihazırda bir işte çalışan kişiler için oldukça uygun ve alternatif bir eğitim sürecidir. Türkiye'de yüksek puan gerektiren bir çok bölümde hem sınavsız hem de devam zorunluluğu olmadan okuyabilirsiniz. Sadece lise diplomanız ile bulunduğunuz yeri terk etmeden okuyacağınız bölümleri sizler için derledik.

Uzaktan Eğitim İle Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Bölümü

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olan PDR, farklı kurum ve iş alanlarında çalışılabilme imkânı bulunan bir bölümdür. Özellikle son yıllarda, belirli bir sayının üzerinde personeli bulunan özel ve devlet kurumlarında istihdam edilmesi zorunlu olmasıyla da yaygınlaşan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mesleği, bu bölümün ön plana çıkmasına, puanlarının yükselmesine ve kontenjanların artmasına sebep olmuştur. Kendinizi ve etrafınızdaki insanları daha iyi anlamanıza, daha iyi tanımanıza ve davranışlarınızdan düşünce yapınıza her şeyi analiz etmeyi öğrenebildiğiniz PDR bölümü, şahsınıza da çok önemli katkılar sunar. Yaptığınız meslekte maddi kazanç kadar manevi kazanç da sağlamak istiyorsanız, insanlara doğrudan yardım etmeyi amaçlayan bu meslek aslında tam size göredir.

Uzaktan Eğitim İle Mimarlık Bölümü

Ülkemizde Mimarlık eğitimi, genellikle üniversite sınavından yüksek bir puan almayı gerektiren 4 yıllık Mimarlık fakültelerinde verilmektedir. Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği olanaklarla ortaya çıkan yeni bir eğitim konsepti olan uzaktan eğitim, bulunduğunuz yerden ayrılmadan, kendi kendinize çalışıp yılda iki kez sadece sınavlara girerek devam zorunluluğu olmadan mezun olmaya imkan tanımaktadır. Üstelik yurt dışındaki üniversiteler Türkiye’deki üniversite sınavını kriter kabul etmedikleri için Mimarlık bölümünü sınavsız okuyabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim İle Hukuk Bölümü

Ukrayna’nın Odessa şehrinde bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian uzaktan eğitimle Hukuk okumanıza olanak sağlayan üniversitelerden biridir. Odessa Uluslararası Humanitarian, Bologna sürecine dahil ve 4. akreditasyon seviyesinde olup kendini sürekli geliştiren, dünya standartlarına uygun eğitim vermeyi amaçlayan saygın bir kurumdur. Üniversitede 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölüm bulunmaktadır. Rusça ve İngilizce müfredatlı uzaktan eğitim imkânı da sunan Odessa Uluslararası Humanitarian’da lisans ve yüksek lisansta Hukuk okuyabilirsiniz.

Uzaktan öğrenim ile okuyabileceğiniz diğer bölümler için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız