DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
DGS Girmeden Lisans Tamamlama

Ülkemizde ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra kendi alanları ile bağlantılı lisans eğitimine devam etmek isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır. Buna halk arasında “lisans tamamlama” denmektedir. Ancak lisans tamamlama yapmak için öncelikle ‘Dikey Geçiş Sınavı’ adlı sınavdan yeterli puan alınmalıdır. Yükseköğretim Kurumu verilerine göre ülkemizde 500 binden fazla öğrenci ön lisans eğitimi almaktadır. Lisans tamamlama sınavına giren adayların büyük bir kısmı bu hakkı kazanamayıp eğitimlerine istedikleri bölümde devam edememektedir. Ülkemizde

DGS’ye girerek lisans tamamlama için tercih edilen ön lisans programları arasında ‘Hukuk’ lisans programı için ‘Adalet’ bölümü, ‘İnşaat Mühendisliği’ için ‘İnşaat Teknikerliği’, ‘Hemşirelik’ lisans programı için de ‘Anestezi’ gibi bölümler yer almaktadır. Ülkemizde yapılan dikey geçiş sınavı ön lisans okuyan öğrencilerimiz için belirleyici bir sınav olsa da kazanılamadığı takdirde hayallerin sona ereceği anlamına gelmez.

Dikey Geçiş Sınavı zorunluluğu olmadan, ülkemizde ayıracağınız kaynaklardan daha yüksek meblağlara gerek kalmadan yurtdışında lisans tamamlama imkânınız bulunmaktadır. Yurtdışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bütçenize uygun şekilde gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkelerdeki okullar hakkında ayrıntılı bilgi alarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra ek bir dil öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilirsiniz.

Alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile görüşerek aklınızdaki sorulara yanıt bulabilir, istek ve hedeflerinize göre yönlendirilerek size en uygun bölüme kayıt yaptırabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim olarak uzun yıllardır yurtdışı eğitim alanında uzmanlaşan kadromuz ile kararınızı verdiğiniz andan eğitiminizi tamamlayacağınız ana kadar size destek veriyoruz. Sınava girmeden yurtdışında eğitim almak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir, dilerseniz İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek bizlerle yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız