DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
DGS Lisans Tamamlama

Kısa adıyla “DGS” olarak bilinen Dikey Geçiş Sınavı; Sağlık Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu gibi iki yıllık fakültelerin ön lisans bölümlerinde okuyanların eğitimlerini dört yıllık fakültelerde sürdürerek lisans diploması almaya hak kazanmaları için başarılı olmaları gereken sınavdır. Bu sınavdan başarılı olanların dört yıllık fakültelere devam ettiği süreç de “lisans tamamlama” olarak bilinir. 

Lisans tamamlamak isteyen ön lisans öğrencileri, her yıl on binlerce kişinin yarıştığı DGS’den yüksek puanlar almak zorundadır. Adaylar tarafından zor bir sınav olarak nitelendirilen DGS, lisans tamamlama yapmak isteyenler için çoğu zaman bir endişe kaynağıdır. DGS’den istediği puanı alamayanlar ise çoğu zaman hayallerine veda etmektedir.

Ancak DGS lisans tamamlama hayalini kuruyorsanız, bu stresi yaşamak zorunda değilsiniz! Dilerseniz DGS’ye girmeden lisans tamamlama yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yurtdışında!

Avrupa’da Türkçe eğitim veren tek üniversite olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, DGS’ye girmeden lisans tamamlamak isteyenler için çok iyi fırsatlar sunmaktadır. Uzaktan eğitim konseptiyle devam zorunluluğunu ortadan kaldıran UVÜ, Türkiye müfredatıyla paralel ilerleyen müfredatı ve Türkçe eğitim vermesiyle de her yıl pek çok öğrenci tarafından tercih edilen kaliteli bir üniversitedir. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde lisans tamamlamayı seçtiğinizde, devam zorunluluğu olmadan, yılda sadece iki kez sınavlara giderek mezun olduktan sonra lisans diplomanızı alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın yoğun Türkçe konuşulan şehirlerinden biri olan Gostivar’da bulunmakta olup başkent Üsküp’ten ulaşımı kolaydır. (Makedonya, İstanbul’dan uçak yoluyla sadece bir saat uzaklıktadır.) Üstelik uygun yaşam standartları sayesinde, sınavlara gittiğinizde çok kaliteli konaklama olanaklarından çok uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında lisans tamamlama hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız tüm sorularınıza yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız