DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
DGS Uzaktan Eğitim

Ön lisans eğitimini bitiren öğrencilerin çoğu ‘Dikey Geçiş Sınavı’na girerek lisans tamamlamak istemektedir. Ülkemizde dikey geçiş sınavında istenen bölümü kazanmak genelde zordur. Sınav sürecini istediği puanı alamadan tamamlayan çoğu öğrencinin lisans tamamlama hayalleri suya düşmektedir. Ancak günümüzde DGS’yi kazanamayan öğrencilerin üzülmesine ve hayallerinden vazgeçmesine gerek yoktur. Artık sınava girmeden de yurtdışında lisans tamamlama yapılabilmektedir. Sadece sınavlara gelerek, bitirdiğiniz ön lisans bölümüne uygun bir bölüme kayıt yaptırıp uzaktan eğitim alarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Lisans tamamlama, yüksek lisans gibi eğitimleri sadece sınavlara girerek tamamlamaya izin veren ülkeler vardır.

Yurtdışında DGS’ye girmeden, sadece vize ve final sınavlarına giderek uzaktan eğitim ile istediğiniz bölümü gönül rahatlığıyla tamamlayabilirsiniz. ‘Yurtdışında eğitim alırken farklı dildeki derslerden nasıl geçerim’ diye sakın düşünmeyin! Yurtdışında danışmanlığını yaptığımız üniversitelerin bir avantajı da Türkçe eğitim vermeleridir. Danışmanlığını yaptığımız tüm okulların YÖK denkliği bulunmaktadır. Sadece Yükseköğretim Kurumu gerekli gördüğü takdirde gerçekten eğitim alıp almadığınızı test etmek amaçlı sizleri bir ‘seviye tespit sınavına’ tabi tutabilmektedir. Sınav geçme notu 40’dır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Yükseköğrenim Kurumu ile iletişime geçebilirsiniz.

Dikey geçiş sınavına girmeden uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz okullar arasında Makedonya’da Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Ukrayna’da Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi bulunmaktadır. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesinin tüm eğitimleri Türkçe verilmektedir. Gostivar şehrinde Türk nüfusu yoğun olduğundan dolayı Türkçe konuşan kişi sayısı da fazladır. Hem aynı dili konuşmamız hem de kültürel yakınlığımız sebebiyle sadece sınavlara gidecek olsanız dahi eğitim hayatınızda sorun yaşamayacaksınız. Eğer “ben ikinci bir dil öğrenmek istiyorum, çok çalışarak yaparım” düşüncesindeyseniz; Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesinde eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesinde lisans eğitiminizi İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde tamamlayabilirsiniz. DGS’ye girmeden uzaktan eğitim ile lisans tamamlamak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ‘Draft Eğitim’ ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız