DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
DGS'ye Girmeden Lisans Eğitiminizi Tamamlamanız Mümkün!

Dikey Geçiş Sınavı, ülkemizde önlisans mezunlarının eğitimini 4 yıllık bir fakültede devam ettirmek için girmek zorunda olduğu bir sınav sistemidir. Ancak ne yazık ki, ülkemizdeki eğitim sisteminin yeteri kadar güçlü olmamış oluşu bu tarz sınavlarda öğrencilerimize sıkıntı yaratabilmektedirler. Açılan kontenjanları da düşünecek olursak DGS, ülkemizdeki öğrencilerimiz için başlı başına bir stres unsurudur. Bu yüzden dolayı yine pek çok öğrencimiz bu alanda yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedirler. DGS'ye girmeden lisans eğitiminizi tamamlamanız mümkündür.

Yurt Dışında Lisans Tamamlama Hakkında

Yurt dışında Avrupa standartlarında eğitim veren kaliteli üniversitelerde lisans eğitimi tamamlayabilirsiniz. Özellikle Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve diğer üniversitelerde lisans tanamlama programı yer almaktadır. Üstelik Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirmek hem de daha iyi bir üniversitede eğitim alabilme şansını bu sayede yakalamış olacaksınız. Eğitim olarak kaliteli ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitim alma imkanı ile lisans tamamlama sonrasında siz de  YÖK denkliği bulunan bu üniversitelerden aldığınız diplomalarla üniversite mezunu olacak ve branşınızda mesleğinizi icra edebileceksiniz. Ayrıca Makedonya'da Türkçe konuşulması sizlere ülkenizde eğitim alıyormuş hissini de sunacaktır.

Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama

Uzaktan eğitim konseptiyle alabileceğiniz bu eğitimde istediğiniz bölümde sınavsız eğitim alma ve lisansınızı tamamlama imkanı bulabilirsiniz. Uzaktan eğitim, iletişim teknolojilerini kullanması ve kişilerin mekândan bağımsız olarak eğitim almasını sağlaması açısından büyük bir kolaylık sunmaktadır. Uzaktan eğitim alarak tamamen bağımsız bir şekilde, sadece sınavlara girmek suretiyle lisans eğitiminizi tamamlamanızı sağlar. Uzaktan eğitim lisans tamamlama bölümleri bugün pek çok yurt dışı üniversitesinde yer almaktadır. Uygun yaşam şartları ve kaliteli üniversite seçenekleriyle Makedonya, lisans tamamlama yapabileceğiniz en iyi seçeneklerin başında gelir.

Lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversitelerimiz arasında, Gostivar’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde tüm bölümlerde uzaktan ve örgün seçeneklerle Türkçe lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ndeki lisans tamamlama bölümleri; Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık olarak sıralanmaktadır.

DGS derdi olmadan lisans tamamlama yapmak ve yurt dışında kaliteli bir okuldan eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, alanında kendini ispatlamış uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve yurt dışı eğitiminizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız