DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Dgs'ye Girmeden Lisans Tamamlama:  Yurtdışı Üniversiteleri

Ülkemizde pek çok öğrenci ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra kendi alanlarıyla bağlantılı bölümlerde lisans eğitimine devam etmek istemektedirler. Genellikle “lisans tamamlama” olarak bilinen bu süreç Dikey Geçiş Sınavı isimli ayrı bir sürece tabidir. Ancak söz konusu sınav son derece zor ve yorucu olabilmektedir. Yükseköğretim Kurumu verilerine göre ülkemizde 500.000’den fazla öğrenci ön lisans eğitimi almakta ve bunları çoğu Dikey Geçiş Sınavı’na girmektedir. Yurtdışı üniversiteleri ise, DGS’ye girmeden lisans tamamlama imkanı sunmaktadır.

DGS ile Lisans Tamamlama

Ülkemizde DGS’ye girerek lisans tamamlama için tercih edilen ön lisans programları arasında “Adalet” bölümü, “İnşaat Teknikerliği” bölümü ve “Anestezi” bölümü bulunmaktadır. Ülkede yapılan Dikey Geçiş Sınavı ön lisans okuyan öğrencilerimiz için belirleyici olsa da kazanılamadığı takdirde motivasyon düşürücü olabilmektedir.

DGS Olmadan Yurtdışında Lisans Tamamlama

DGS zorunluluğu olmadan ülkemizde ayıracağınız kaynaklarla aynı maddi olanaklar ile yurtdışında lisans tamamlayabilirsiniz. Yurtdışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak bunu gerçekleştirmeniz gayet mümkündür. Bütçenize uygun bir şekilde gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkedeki okullar hakkında ayrıntılı bilgilere kolayca erişebilir ve aralarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra ek bir dil öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinmeniz mümkündür.

DGS Olmadan Lisans Tamamlanabilecek Ülkeler ve Üniversiteler Hangileridir?

DGS olmadan lisans tamamlama imkanını size sunan eğitim kurumlarının bulunduğu ülkelerin başında ise Makedonya gelmektedir. Türk kültürü ile son derece yakın gelenek ve görenekleri ile Makedonya aynı zamanda İstanbul’a da 1 saatlik bir uçuş mesafesindedir. Makedonya’da Türkçe yoğun olarak konuşulmaktadır ve bu sebepten dolayı da Türk öğrenciler adaptasyon sorunu çekmemektedir. Makedonya’da DGS olmadan yapılacak bir lisans tamamlama eğitiminin denkliği YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bu sebepten dolayı Makedonya’da eğitim alan öğrenciler Türkiye’de çalışma imkanı da bulmaktadırlar.

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi akademik açıdan son derece avantajlı bir kurumdur. Lisans tamamlama eğitimi için harika bir seçenek olan bu kurum aynı zamanda Avrupa’da Türkçe eğitim veren tek üniversitedir. DGS’ye girmeden lisans tamamlamak isteyenler için harika fırsatların mevcut olduğu Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uzaktan eğitim konseptine de sahiptir. Bu sayede devam zorunluluğunu ortadan kaldıran üniversite, Türkiye müfredatı ile paralel ilerleyen bir müfredatı da bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’den gelen çok sayıda öğrenciye de ev sahipliği yapan eğitim kurumu, yurtdışı üniversiteleri arasında en iyilerden biridir diyebiliriz.

Yurtdışı okulları hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi almak, yurtdışındaki lisans tamamlama programlarının hangileri olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız, size en uygun olan üniversiteyi bulma konusunda yardımcı olabilir ve bu sayede kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız