DRAFT BLOG

DGS'ye Girmeden Lisans Tamamlamak

Ülkemizde eğitim ile ilgili bazı sınavlar yapılmaktadır. Türkiye'de pek çok öğrenci ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra kendi alanlarıyla bağlantılı bölümlerde lisans eğitimine devam etmek istemektedirler. Genellikle “lisans tamamlama” olarak bilinen bu süreç Dikey Geçiş Sınavı isimli ayrı bir sürece tabidir. Ancak söz konusu sınav son derece zor ve yorucu olabilmektedir. Yükseköğretim Kurumu verilerine göre ülkemizde 500.000’den fazla öğrenci ön lisans eğitimi almakta ve bunları çoğu Dikey Geçiş Sınavı’na girmektedir. Yurt dışı üniversiteleri ise, DGS’ye girmeden lisans tamamlama imkanı sunmaktadır. Ülkemizde DGS’ye girerek lisans tamamlama için tercih edilen ön lisans programları arasında “Adalet” bölümü, “İnşaat Teknikerliği” bölümü ve “Anestezi” bölümü bulunmaktadır. Ülkede yapılan Dikey Geçiş Sınavı ön lisans okuyan öğrencilerimiz için belirleyici olsa da kazanılamadığı takdirde motivasyon düşürücü olabilmektedir.

Sınavsız Yurt Dışında Lisans Tamamlama
DGS zorunluluğu olmadan ülkemizde ayıracağınız kaynaklarla aynı maddi olanaklar ile yurt dışında lisans tamamlayabilirsiniz. Yurt dışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak bunu gerçekleştirmeniz gayet mümkündür. Bütçenize uygun bir şekilde gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkedeki okullar hakkında ayrıntılı bilgilere kolayca erişebilir ve aralarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra ek bir dil öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinmeniz mümkündür.

DGS Olmadan Lisans Tamamlama Yapabileceğim Ülkeler ve Üniversiteler Hangileridir?
DGS olmadan lisans tamamlama imkanını size sunan eğitim kurumlarının bulunduğu ülkelerin başında ise Makedonya gelmektedir. Türk kültürü ile son derece yakın gelenek ve görenekleri ile Makedonya aynı zamanda İstanbul’a da 1 saatlik bir uçuş mesafesindedir.  Makedonya’da DGS olmadan yapılacak bir lisans tamamlama eğitiminin denkliği YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bu sebepten dolayı Makedonya’da eğitim alan öğrenciler Türkiye’de çalışma imkanı da bulmaktadırlar.
Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi akademik açıdan son derece avantajlı bir kurumdur. Lisans tamamlama eğitimi için harika bir seçenek olan bu kurum aynı zamanda Avrupa’da Türkçe eğitim veren tek üniversitedir. 

YÖK denkliği bulunan, sınavsız yurt dışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız