DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Dil Eğitimi Alarak Yurt Dışında Yaşama Merhaba Deyin

Dil eğitimi alarak yurt dışında yaşamak ister miydiniz? Çoğunuzun cevabının "evet" olduğunu duyar gibiyiz. Kariyeriniz ve vizyonunuz için gerekli olan yurt dışı dil eğitimi fırsatı ile siz de yaşamınızı eğitim aldığınız yerde sürdürebilir ve farklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Avrupa, İngiltere, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkelerde yeni bir hayata başlamak bugünlerde pek çok kişinin hayali olmalı. Özellikle yüksek yaşam standartları ve refah düzeyi, iş olanakları ve tüm kültürleri kucaklayan kozmopolit yaşam tarzlarıyla ön plana çıkan bu ülkeler, yurt dışında yaşamayı düşünenler için muhteşem fırsatlar sunuyor. Peki yurt dışında yeni bir yaşam kurmaya nereden başlamalı? İlk adımı nasıl atmalı? Bu gibi sorular aklınıza takılıyorsa, cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dil Eğitimi Almak Artık Bir Zorunluluktur

Yurt dışında yaşamayı düşünüyorsanız; İngilizce, Almanca, Fransızca gibi dünya dillerinden birini veya birkaçını konuşuyor olmak sadece bir avantaj değil, neredeyse bir zorunluluktur. Zira düzenli aralıklarla göçmen kabul eden Kanada, ABD, Avustralya gibi ülkeler, oturma izni veya çalışma izni başvurusu yapanların dil yeterliliklerini belgelemelerini zorunlu tutmaktadır. İngilizce ve Fransızcanın resmi dil statüsünde bulunduğu Kanada’da bu dillerin ikisini birden bilmek ise büyük bir avantaj teşkil etmektedir. Dolayısıyla, yurt dışında yaşam yolunda atacağınız ilk adımın yabancı dil eğitiminden geçtiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Yurt dışında yabancı dil eğitimi almayı düşünüyorsanız, bu eğitimi ileride yaşamayı değerlendirdiğiniz ülkelerden birinde almak en sağlıklı karar olacaktır. Böylece dil eğitimi alırken o ülkenin kültürüne aşina olabilir, hatta yaşam boyu sürdüreceğiniz dostlukların temelini atabilirsiniz. Özellikle uzun süreli dil kursu öğrencilerine çalışma izni veren İrlanda ve Malta gibi ülkelerde eğitim alırsanız, dil eğitiminiz devam ederken hem bütçenize destek olabilir hem de iş tecrübesi kazanıp yeni iş bağlantıları kurarak geleceğinize yatırım yaparken CV’nizi kaliteli referanslarla doldurabilirsiniz.

Hem Çalışıp Hem de Para Kazanabileceğiniz Bir Ülke: Malta

Avrupa Birliği’ne tam üye olan Malta, özellikle İngilizce dil eğitimine büyük önem veren bir politika izlemektedir. Yabancı öğrencileri, yabancı dil eğitimi almak için ülkeye çekmeye çalışan Malta, bu konuda çeşitli teşvikler sağlamaktadır. Bu doğrultuda, Malta’da uzun süreli (90 gün ve üzeri) dil kurslarına katılan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Saatlik asgari ücretin yaklaşık 9€ civarında olduğu Malta’da, haftada 20 saat çalışarak pek çok masrafınızı karşılayabilir, bütçenize destek olabilirsiniz!

Uygun fiyatlı dil eğitimi paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Siz de yurt dışında dil eğitimi alarak yepyeni bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız