DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dil Eğitimi Alırken Çalışma Fırsatı Bulacağınız Ülkeler

Dil eğitimi alırken çalışma fırsatı bulabileceğiniz ülkelerin olduğunu biliyor muydunuz? İrlanda, ulusal politikası gereği, dil eğitimi alan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni veren ülkelerden biridir. Asgari ücretin saatlik 9-10€ civarında olduğu İrlanda’da, haftada 20 saat çalışarak İngilizce'nizi geliştirirken pek çok ihtiyacınızı karşılayacak parayı kazanmanız mümkün!

Kelt Efsaneleri İle Bezeli Bir Ülke: İrlanda

Yemyeşil kırları, ılıman iklimi, müziği, mutfağı ve Kelt efsaneleriyle bezeli köklü tarihiyle İrlanda, herkesin hayalini kurduğu muhteşem bir ülkedir. İngiltere’nin yanı başında yer alan İrlanda, İngiltere himayesinde geçirdiği uzun yıllar nedeniyle en yüksek İngilizce konuşma oranına sahip ülkelerden biri olup ülkede İrlandaca'dan daha çok İngilizce konuşulmaktadır. İrlanda, yurtdışı dil eğitimine önem veren ülkelerden biridir. İngilizcenin yoğun konuşulmasının da beraberinde getirdiği bir avantaj olarak, dünyanın en iyi dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl, dünyanın her yerinden binlerce öğrenci uzun veya kısa süreli dil kurslarına katılmak için İrlanda’ya seyahat etmektedir.

Work And Study Programları

Akademik yılda verilen part-time çalışma izninin yanı sıra, İrlanda’nın Work and Study programı, öğrencilere sömestrlarda ve yaz tatillerinde full-time çalışma izni de sağlamaktadır. Yani, dönem içerisinde kazandığınız paranın iki katını, yaz ve sömestr tatillerinde kazanmanız mümkündür. Eğitiminin kalitesiyle ufkunuzu açacak ve Avrupa standartlarındaki çalışma şartları ile size iş yapmayı sevdirecek, benimsetecek ve böylelikle de sizi eğitim hayatınızdan sonraki safhaya hazırlayacak olan ülkede ister dil, ister üniversite eğitimi almak, yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için bir ayrıcalık teşkil etmektedir.

İrlanda’da hem çalışıp hem okuyacak, yani Work and Study kapsamında hayatını geçirecek bir öğrenci, hangi alanlarda çalışabilir? Birçok öğrenci İrlanda’da, kafelerde ve sosyal mekanlarda çalışma imkânı bulabilir ve kendi alanlarının gerektirdiği işyerlerinde staj yapabilir. İrlanda’da çalışacak öğrencilerin, bürokratik sistemden dolayı da bir Kişisel Toplum Hizmeti numarasına sahip olmaları zorunludur. Bu da sizi devlet bazında koruyan bir durumdur diyebiliriz.

Hangi Kurumlarda Dil Eğitimi Almalıyım?

Dublin’de kaliteli dil eğitimi alabileceğiniz okulların başında, dünya çapında bir eğitim kurumu olan The English Studio gelmektedir. The English Studio Dublin, yabancı dil olarak İngilizce eğitiminde uzman olan kurumlardan biridir. Kurumunun samimi ortamında kendinizi bir yandan evinizde gibi hissederken, bir yandan da dil eğitiminizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda dil eğitiminiz sırasında, çok dinamik ve keyifli  bir şehir olan Dublin’de İrlanda kültürünü bütünüyle deneyimleyebilirsiniz.

Yurt dışında dil eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız