DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Dil Eğitiminde Öne Çıkan Üniversite veya Ülkeler

Dil eğitimi, farklı ülkelerden insanların anlaşmasını ve farklı kültürlerin bir araya gelmesini de sağladığı için son derece önemlidir. İnsanın uluslararası düşünebilme yeteneğini kazanmasındaki en büyük destekçilerinden birisidir. Bu alan, farklı düşünen kişileri kaynaştırdığı ve onlara ortak bir zemin sunduğu için hem yüksek öğrenimde hem de yüksek öğrenimin sonrasında büyük bir önem teşkil etmektedir. Özellikle yurtdışındaki okullar bu konuda pek çok alternatifi bünyesinde barındırdığı için öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Dil eğitiminde öne çıkan üniversite ve ülkeler, verdikleri kaliteli eğitim sayesinde oldukça öne çıkmaktadır diyebiliriz.

Dil eğitimi her ne kadar ülkemiz öğrencileri tarafından olduk.a tercih ediliyor olsa da ülkemiz bu konuda fazla bir yeterliliğe sahip değildir. Bu sebepten dolayı da Türkiye’deki pek çok öğrenci yurtdışında dil veya dil tabanlı bir eğitim almayı tercih etmektedirler. Bunun en önemli sebebi, verilen eğitimin kalitesinin yanında ülkede halihazırda yabancı dil konuşuluyor olmasıdır.

Biz de Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak yurtdışında en iyi dil eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri ve eğitim kurumlarını sizler için bir araya getirdik.

Almanya - Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen– Dil ve İletişim Bilimleri

RWTH Aachen Üniversitesi, Almanya’da bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Aachen kentinde bulunan bir kamu üniversitesidir. Almanya’daki Mühendislik ve Teknoloji alanlarında lider üniversitelerden biri olan RWTH’nin uluslararası ve yerli birçok şirket ile partnerliği mevcuttur. Dil konusunda da iyi bir eğitim sunan okul, profesyonel akademik metodları ile tanınır.

RWTH Aachen Üniversitesi’nde, 2018 verilerine göre 45.256 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin 10.455’i uluslararası öğrencilerden oluşur. Kurumun bünyesinde 5.695 öğretim üyesi ve 564 profesör çalışmaktadır. RWTH Aachen Üniversitesi RWTH 2020 – Meeting Global Challenges isimli projesiyle çeşitli fonlar kazanmayı da başarmış bir üniversitedir.

Rusya – Moskova Devlet Üniversitesi – Dil Bilimi

Moskova Devlet Üniversitesi 1755 yılında kurulmuştur. Rusya’nın en köklü üniversitelerinden olan bu kurum günümüzde 47.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. 5.000’den fazla uzmanın da bünyesinde eğitim gördüğü kurumda 6.000’den fazla öğretim üyesi bulunmaktadır. Kurumun araştırma enstitülerinde ise 5.000 kadar araştırmacı bulunmaktadır. Moskova Devlet Üniversitesi her yıl yaklaşık 4.000 kadar lisans ve yüksek lisans öğrencisini bünyesine kabul eder ve dünyanın dört bir yanından öğrenci kuruma başvurur.

Moskova Devlet Üniversitesi’nin kampüsü son derece büyük ve gelişmiştir. Yüzölçümü 1 milyon metrekareden fazla olan bu kampüste 1.000’den fazla bina ve 8 adet birbirinden güzel öğrenci yurdu bulunmaktadır. 12.000 yataktan fazla kapasiteli öğrenci yurtlarına sahip kurum aynı zamanda Rusya’nın en büyük kütüphanesine de sahiptir. Kurumda 9 milyon kitap bulunmaktadır ve bu kitapların 2 milyon kadarı da Rusça haricindeki dillerdendir. Moskova Devlet Üniversitesi aynı zamanda ülkedeki en kaliteli dil ve dilbilimi eğitimi veren üniversitelerin başında gelmektedir.

Yurtdışında kaliteli bir dil eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı ve dil eğitimi konusundaki uzman eğitim danışmanlarımız size bu konuda referans olarak, sizin için en uygun olan dil eğitimini seçecektir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız