DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Dil Eğitiminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Ülke: Almanya

Dil eğitiminiz sırasında doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecek bir ülke olan Almanya, dünyanın en önemli ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği'nin kurucu ülkelerinden biri olan Almanya, siyasi ve ekonomik anlamda da güçlü bir ülkedir. Avrupa'daki konumunu düşünecek olursak, ülkenin sağladığı avantajlar saymakla bitmeyecek kadardır diyebiliriz. Aynı zamanda pek çok doğal güzelliği de bünyesinde barındıran bu görkemli yer, gezginlerin de uğrak noktalarından biridir.

Ülkenin en önemli yerleri arasında Berlin, Münih, Frankfurt, Hamburg, Köln, Bremen, Dresden, Hannover gibi yerleri sayabiliriz. Özellikle başkent Berlin, pek çok kültür-sanat organizasyonuna, keyifli mekanlara, tarihi yapılara da ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Dünyanın pek çok yerinden milyonlarca turisti ağırlayan şehir, Avrupa'nın en gözde şehirlerinden biri olması ile öne çıkmaktadır diyebiliriz.

Almanya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Öncelikle belirtmek gerekir ki, bu derece önemli bir ülkede dil eğitimi alıyor olmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Almanca'ya ev sahipliği yapan ülke, elbette Almanca'yı en iyi öğrenebileceğiniz yerdir. Modern eğitim anlayışı ile eğitim veren dil okulları, uluslararası geçerliliğe sahip yetkinlikleri ile de öne çıkmaktadır. Ayrıca burada alacağınız herhangi bir dil eğitimi sizi Avrupa'yı da keşfetme imkanına olanak tanıyacaktır. Zira Almanya bir Schengen ülkesi olduğu için tam 26 ülkeye vizeniz ile serbestçe seyahat yapma fırsatı bulabilirsiniz.

German Language School Berlin

GLS Berlin, tam beş kez Star School Germany ödülüne layık görülerek, Almanca'yı en profesyonel şekilde öğrenebileceğiniz okulların başını çekmektedir. Güçlü eğitim kadrosu ve modern derslikleri ile kurum, dünyanın en iyi dil okullarından biridir diyebiliriz. Okul, Berlin’de TestDaF sınav merkezi olup yüksek kalitede Almanca kurslar sunan çok kaliteli ve prestijli bir okuldur. Rolls-Royce, Ebay ve Fendi gibi dünyaca ünlü saygın ve başarılı şirketler, çalışanlarının Almanca eğitiminde bu kurumu tercih etmektedir.

DID Berlin Dil Okulu

Berlin'de yer alan DID Berlin Dil Okulu, 1991 yılından bu yana hizmet veren kaliteli bir dil okuludur. Dünyaca ünlü Brandenburg Kapısı’na sadece 15 dakika mesafede bulunan kurum, hem merkezi konumu hem de sunduğu kaliteli dil eğitim seçenekleri ile Almanca öğrenmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Bünyesindeki eğitim faaliyetleri iki katlı bir binada, ferah ve modern sınıflarda sürdürülmektedir. Toplam sınıf sayısı ise 15’tir.

Humboldt-Institut

1977 yılında bugün hala enstitünün içerisinde olan Norbert Güthling tarafından kurulmuştur. Diğer dil okullarının aksine, Humboldt Enstitüsü kendi müfredatıyla çalışır ve 40 yılı aşan bir tecrübeden faydalanmaktadır. Bu durum birçok avantajı da bünyesinde barındırmaktadır diyebiliriz. Kişiye özel ders sunumları veren kurum, Almanca'yı en öznel şekilde öğrenebileceğiniz okuldur.

Almanca'yı yerinde öğrenmek ve dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız