DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dil Eğitiminizi Alırken Çalışabileceğiniz Ülkeler

Yabancı dil biliyor olmak bugün artık kendini sürekli geliştiren kariyer dünyasında olmazsa olmaz bir durumdur. Dil eğitimi öğrencilere yurt dışının kapılarını aralayan bir fırsattır. Bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilmek için bu eğitimi olabilecek en kusursuz şekilde veren ülkelere ağırlık verilmesi, kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler için yoğun bir önem barındırmaktadır. Yurt dışında dil eğitimi almak elbette avantajlı bir durumdur. Peki dil eğitimi alırken para kazanabileceğiniz ülkelerin olduğunu biliyor muydunuz?

Dünyada bazı ülkeler, ulusal politikaları gereği yaptıkları yatırımlarla özellikle dil eğitimi alanında öne çıkmaktadır. Kanada, İngiltere, ABD, İrlanda, İtalya, Malta gibi ülkeler bu anlamda dünyanın en iyi dil okullarının yer aldığı, en çok tercih edilen ülkeler olarak sıralanabilir. Bununla birlikte, söz konusu ülkelerin hepsi para birimi olarak Dolar veya Euro kullandıklarından dolayı bu ülkelerde dil eğitimi masraflı ve bu nedenle caydırıcı olabilmektedir. Ancak, doğru bir planlama süreciyle yurtdışındaki dil eğitim masraflarınızı karşılamanız mümkündür! Örneğin, Malta’da ve İrlanda'da dil öğrenirken Euro kazanabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenirken Para Kazanın: Malta ve İrlanda

Özellikle İngilizce yabancı dil eğitimi dendiğinde dünyada akla gelen ilk merkezlerden olan İrlanda ve Malta, uzun süreli yabancı dil kurslarına kaydolan öğrencilere haftada belli bir sınırlamayla çalışma izni sağlamaktadır. İrlanda’da saatlik asgari ücret yaklaşık 10 €’dur ve öğrencilere haftada 20 saat, tatillerde ise 40 saat çalışma izni sağlanmaktadır. Kabaca bir hesap yaparsak, İrlanda’da İngilizce eğitimi alırken ayda yaklaşık 800-1000 € civarında kazanarak pek çok giderinizi karşılayabilirsiniz. Aynı durum dünyanın en iyi dil okullarının bulunduğu Malta için de geçerlidir. Bu yılın başında yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle Malta, 90 günden uzun süreyle dil okullarına kaydolan yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni sağlanacağını açıklamıştır. Malta’da çalışanlara ödenen asgari ücret yaklaşık 9 €’dur, bu da İrlanda’ya benzer şekilde ayda yaklaşık 720-900 € kazanabileceğiniz anlamına gelir ki Malta’da pek çok giderinizi karşılamak için yeterlidir. Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz okullar arasında ismini en çok duyurmuş olan okul ESE yani European School of English’tir.

Yurt dışında dil eğitimi almak ve eğitim alacağınız sırada para kazanmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in uzman eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek kaydınızı yaptırabilir ve geleceğinize parlak bir şekilde yön verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız