DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Dillere Destan Güzelliği İle Çekya'da Üniversite Eğitimi

Orta Avrupa’da kendine has kültürüyle yer alan, modern kentlerinin içinde tarihi yapıları göz bebeği gibi koruyabilen bir ülke Çekya. Çekya’da üniversite eğitimi pek çok öğrenci adayının hayalidir. Çekya üniversiteleri kalite bakımından Batı Avrupa üniversitelerinden hiç de geri kalmamaktadır. Bu güzel ülkenin olanakları yalnızca güzel kentleri, zengin kültürel atmosferi ve uygun yaşam giderleri değil elbette. Çekya’da okumak için üniversite sınavına girmeniz  gerekmez. Doğu ve Orta Avrupa’da sistemli bir şekilde bulunan sınavsız üniversiteler bu ülkede yer almaktadır. Bu sebeplerle Çekya’da eğitim Türkiye’den gidecek olan ve sınav engeline takılmak istemeyen pek çok öğrenci adayı için istenilesi bir hedef olarak görünmektedir.

Draft Eğitim olarak uzman eğitim danışmanlarımız rehberliğinde tüm başvuru, karar ve yerleşim süreçlerinizde size aktif danışmanlık hizmeti sunmaya aday ve yetkiniz. Şimdi ise kısaca Çekya üniversitelerini birlikte inceleyelim.

Çek Teknik Üniversitesi

Prag’da bulunan Çek Teknik Üniversitesi (CTU) 300 yıldan eski bir okuldur. Uluslararası alanda kabul görmüş bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. Prag'ın güzel tarihi kent merkezinde harika bir konumda rahat ve uygun fiyatlı bir yaşam olanağı sunmakla kalmaz, aynı zamanda çok geniş bir yelpazedeki teknik eğitim olanaklarıyla muhteşem kariyer fırsatları sunar. Eğitim dili İngilizce olarak belirlenmiştir. Ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. 

Charles Üniversitesi

1348'de kurulmuştur. Charles Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Modern, dinamik, kozmopolit ve prestijli bir yükseköğretim kurumu olarak bilinir. Uluslararası sıralamalarda en üst sıralarda yer alan Çek üniversitesidir. Ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaya da hak kazanmıştır. Eğitim dili İngilizce’dir. 

Ostrava Teknik Üniversitesi

OTÜ, yüksek kaliteli mühendislik eğitiminde büyük bir birikimi taşımaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çok çeşitli eğitim programlarıyla teknik ve ekonomik bilimlerde öğrenim olanakları sunmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan bu okul da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. 

Bize Ulaşın

Çekya’da üniversite eğitimi, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunu yapmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız