DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Diş Hekimliği Alanında Çığır Açan Yurtdışı üniversiteleri Hangileridir?

Diş hekimi ya da diş doktoru; hastanın diş, diş eti ve ağzı ile ilgili kısımlarında yaşanan sorunların teşhis ve tedavi edilmesinde görevli olan hekimdir. Ağız içi bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde tavsiyelerde bulunur. Diş hekimliği mesleği ülkemizde oldukça revaçta olan bir meslek türüdür. Gerek toplumdaki saygın yeri gerekse dolgun ücretleri ile bu hekimlik türü, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yazımızda diş hekimliği alanında çığır açan yurtdışı üniversitelerini sizler için derledik.

Neden Yurtdışında Diş Hekimliği Okumalıyım?

Öncelikle söylemek gerekirse, bu bölümün puanları ülkemizde fazlasıyla yüksektir. Ayrıca üniversite sınavı stresi pek çok öğrencimizi olumsuz etkilemektedir. Bu gibi durumlarda tercih edilmesi gereken en önemli süreç, elbette yurtdışı üniversiteleridir. Zira diğer ülkelerde bulunan pek çok okul ve Tıp Fakültesi, sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Üniversite sınavı derdi olmadan yurtdışında diş hekimliği okuyabilirsiniz.

Bir diğer önemli kıstas ise, elbette yurtdışında bulunan okulların uluslararası statüye sahip olmasıdır. Bu da sizi kariyerinizde oldukça olumlu etkileyecek bir durumdur. Pek çok okulun YÖK denkliği olduğu için de, Türkiye'ye döndükten sonra da bu mesleği icra etmeniz mümkündür. Peki bu prestijli ve saygın okullar hangileridir?

Vilnius Üniversitesi Diş Hekimliği

Avrupa'nın en eski ve en saygın yüksek öğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Litvanya'nın en büyük bilimsel ve araştırma kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider ve öncü konumdadır. Kurumda Tıp eğitimi 6 yıl sürmekte olup, mezunlar “halk sağlığı alanında uzman doktorlar” unvanını almaktadır. Mezun olabilmek için de öğrencilerin toplamda 360 ECTS ders kredisini tamamlamaları beklenmektedir. Diş Hekimliği bölümü ise  yıl sürmektedir.

Üsküp Mit Üniversitesi Diş Hekimliği

Türkiye ile eğitim ve araştırma işbirliği içerisinde bulunan Üsküp Mit Üniversitesi, deneyimli ve saygın akademisyenleri ile başarılı ve öncü bir üniversitedir. Makedonya'nın Üsküp şehrinde bulunan okulun Diş Hekimliği bölümü Türkçe okutulmaktadır. 5 yıl süren bir eğitim alacağınız okulun yıllık fiyatı 5000 Euro civarındadır. Bu fiyat çoğu Türk özel okulundan çok daha uygun bir fiyattır diyebiliriz.

Belgrad Üniversitesi Diş Hekimliği

Sırbistan’ın başkentinde bulunan Belgrad Üniversitesi, Avrupa'nın en saygın devlet üniversitesidir. Diş Hekimliği bölümünü Sırpça okuyabileceğiniz okul, size ikinci hatta üçüncü bir dili de öğretmiş olacağından oldukça tercih edilesi bir kurumdur. 6 yıl süren bölümün yıllık fiyatı 5000 Euro civarındadır.

Yurtdışında kaliteli ve kalifiye bir eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, sizin için en uygun olan okulu seçebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız