DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Diş Hekimliği Alanında Denklik Veren  Ülkeler Hangileridir?

Dünyada ve ülkemizde en popüler mesleklerden biri olan Diş Hekimliği, iyi kazandıran mesleklerden biridir. İyi bir gelir sağlaması ve saygı duyulan bir meslek olması, bu mesleğin ülkemizde ve dünyada popüler olduğunun gerekçelerinden biridir. Bu sebepten dolayı pek çok üniversite öğrencisi yurt dışında Diş Hekimliği okumak istemektedirler. Bunun bir diğer önemli sebebi de elbette ki yurtdışındaki Diş Hekimliği fakültelerinin sınavsız olmasıdır.

Diş Hekimliği’ne Dair Bazı İstatistikler

Diş Hekimliği, US News & World Report sıralamasında en iyi 100 meslek arasında üst üste dört kez ikinci sırayı kazanmıştır. Yine ABD iş yerleştirme istatistiklerine göre Diş Hekimliği istihdam alanında %17.5 artış sergilemesi beklenen bir alandır. 2026 itibarıyla 23.200 yeni Diş Hekimliği kadrosunun açılması da beklenmektedir.

Diş Hekimliğ Mesleği

Diş Hekimliği, Tıp için son derece önemli bir alan olan ağız sağlığını kapsar. İnsanların yaşam kalitesini doğrudan yükselten bir alandır. Bundan dolayı da Diş Hekimliği mesleğinin sağladığı manevi tatmin çok yüksektir. Yüksek gelir sağlayan mesleklerden biri olduğunu da tekrar belirtmek gerekir. Eğer Diş Hekimi olursanız fakülteyi bitirdikten sonra kendi kliniğinizi açarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Diş Hekimliği Alanında Denklik Veren Ülkeler

Diş Hekimliği mesleğini yurtdışında okumak, sınavsız giriş ve makul ücretler dolayısıyla Türkiye’ye kıyasla çok daha caziptir. Ancak Diş Hekimliği eğitimi alabileceğiniz her ülke ne yazık ki YÖK Denkliği vermemektedir. Yine de bu eğitimi veren önemli Avrupa ülkelerinin bir kısmının üniversiteleri YÖK Denkliği sağlamaktadır.

Almanya

Tıp ve hekimlik konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Almanya, Diş Hekimliği konusunda denklik sahibi üniversiteleri bünyesinde barındıran ülkelerin başında gelmektedir. Hamburg Üniversitesi eğitim kalitesiyle bu üniversitelerin arasında öne çıkan kurumlardandır. Almanya’da alınacak bir Diş Hekimliği eğitimi, size prestijli bir kariyerin olanağını ardına kadar açacaktır.

Polonya

Yüksek öğrenime verdiği değeri günden güne artıran Polonya, AB’nin bu alandaki gelecek vaadeden ülkelerinden birisidir. Birçok hastaneyi ve diş hastanesini bünyesinde barındıran Polonya üniversiteleri, Diş Hekimliği alanında denklik sağlayan eğitim kurumlarıdır. Bu bağlamda Lodz Tıp Üniversitesi ve Wroclaw Tıp Üniversitesi’ni sayabiliriz. Dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan bu kurumların hepsi uluslararası tanınırlığa sahiptir. Polonya aynı zamanda öğrencilere sağladığı geniş çalışma ve burs imkanlarıyla da yurt dışında eğitim görmek isteyenlerin gözdesi olan bir ülkedir.

Ukrayna

Avrupa’nın maddi açıdan en uygun ülkelerinden birisi olan Ukrayna aynı zamanda eğitimde de köklü bir geleneğe sahiptir. SUMY Üniversitesi gibi üniversitelerde alınacak Diş Hekimliği eğitimi YÖK Denkliği’ne sahip olduğundan dolayı pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Yurt dışında Diş Hekimliği ve Tıp okumak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Yurt dışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş danışmanlarımız, size bu konuda oldukça faydalı bilgiler sunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız