DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Doktor Olmak İçin Lise Diplomanız Yeterli!

Tıp eğitimi almak pek çok kişinin en büyük hayali olmuştur. Doktorluk da her toplum içinde çok büyük saygınlığa sahip bir bilim dalıdır. Bu alanda her zaman çalışacak kalifiye personele ihtiyaç olduğundan tıp eğitiminin kalitesi de son derece önemlidir. Tam da bu sebepten dolayı pek çok öğrenci yurt dışında tıp eğitimi almanın imkanlarını zorlamaktadır. 

Artık yurt dışında tıp okumak eskisi kadar da zor değil. Hatta çok daha kolay, çünkü yalnızca lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz, sınavsız tıp eğitimi veren üniversiteler bulunuyor. Sayısı giderek artan bu sınavsız üniversiteler çoğunlukla Rusya, Polonya, Ukrayna gibi Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde bulunuyor. Şimdi bu ülkelerdeki sınavsız tıp eğitimi veren üniversitelerden bazılarını kısaca tanıyalım.

Ukrayna: Karazin Kharkiv Üniversitesi

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biridir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. Şu an Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasına girmeye hak kazanmış bir okuldur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alabilir.

Polonya: Gdansk Tıp Üniversitesi

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Gdansk’ta yer alan Gdansk Tıp Üniversitesi, Kuzey Polonya’nın en büyük tıp üniversitesidir. Perspektywy Eğitim Vakfı’nın 2018 sıralamasına göre ülkenin birinci tıp üniversitesi olup Polonya’nın en iyi devlet okulları arasında yedinci sıradadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Üniversiteler Arası Biyoteknoloji Fakültesi. GTÜ’de Premedikal, Tıp Doktoru, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve doktora programları sunulmakta olup hepsi İngilizce müfredatlıdır.

Rusya: Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de üniversite bünyesinde eğitim görmektedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında sınavsız tıp eğitimi veren en iyi okullar, uygun fiyatlı Avrupa üniversiteleri gibi konular ve daha fazlası hakkında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız