DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Donanımlı Laboratuarlarıyla Kaliteli Diş Hekimliği  Eğitimi Veren Üniversiteler

Donanımlı laboratuarlarıyla kaliteli bir Diş Hekimliği eğitimi veren üniversiteler, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan kurumlardır. Özellikle yurt dışında bulunan bu saygın okullar, yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi almak, artık neredeyse yurt içine denk gelen harç ücretleri ile aynı ve hatta daha uygun olduğu için, pek çok öğrencimiz tarafından tercih edilen bir durumdur. Bu kurumlarda ayrıca sınavsız eğitim alacağınızı da belirtmek isteriz.

Yurt dışında alınacak bir Diş Hekimliği eğitimi yurt içindeki alternatiflerine göre daha geniş bir pratik imkanı sunduğundan ve daha geniş çaplı bir müfredata dayandığından dolayı pek çok Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Yurt içine bulunan üniversitelere göre çok daha prestijli bir eğitim veren yurt dışı üniversitelerinde alınacak bir diş hekimliği eğitimi öğrencileri mesleğe daha hakim kılmaktadır. Bu eğitimin İngilizce alınması ise öğrencilere başka bir dilde alacakları bir diş hekimliği eğitimine kıyasla çok daha geniş akademik kaynaklar üzerinde çalışma fırsatı sağlayacaktır.

Polonya'da Saygın Bir Diş Hekimliği Eğitimi Sizi Bekliyor

Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlı lisans programları sunan Polonya’da Diş Hekimliği eğitimi alabileceğiniz en kaliteli üniversitelerden birisi kuruluşundan kısa bir süre sonra Avrupa’nın tanınmış Tıp okulları arasında yer alma fırsatı bulmuş Wroclaw Tıp Üniversitesi’dir. Eğer yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi almak istiyorsanız, Wroclaw Tıp Üniversitesi sizin için oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Wroclaw Tıp Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Dişçilik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi olmak üzere dört fakültede lisans eğitimi veren bir üniversitedir. Bu fakültelerin yanı sıra bir adet Lisansüstü Tıp Eğitim Fakültesi’ni içinde bulunduran üniversitenin bünyesinde aynı zamanda iki tam teşekkülü hastane faaliyet göstermektedir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Wroclaw Tıp Üniversitesi, Diş Hekimliği eğitimi açısından sarsılmaz bir konuma sahiptir.

Macaristan'ın En Köklü Üniversitesinde Diş Hekimliği Eğitimi: Peç Üniversitesi

Yurt dışında kaliteli bir Diş Hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenci sayısının her geçen yıl arttığı Macaristan’da, bu alanda üniversite öğrenimi sağlayan en kaliteli üniversitelerin başında ülkenin üniversite kenti Peç’te bulunan Peç Üniversitesi gelmektedir. Yüksek öğretime başlama tarihi 1367’ye dayanan Peç Üniversitesi, Macaristan’da bulunan en eski ve köklü üniversitelerden birisidir. 20.000 öğrenci, 4.000’den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 öğretim görevlisinin aktif olarak görev aldığı Peç Üniversitesi’nde Macaristan’da bulunan en gelişmiş araştırma ve eğitim seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır. Üniversitede bulunan 10 fakültede verilen eğitimin başarısı Avrupa çapında yapılan birden fazla sıralama aracılığıyla tescillenmiştir.

Kariyerinizi en parlak adımlarla atmak ve yurt dışında kaliteli bir eğitim almak için bize iletişim formundan ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız