DRAFT BLOG

Draft Eğitim İle Makedonya'da Kaliteli Bir Eğitim Sizi Bekliyor

Balkanlar'ın en ilgi çekici ülkelerinden biri olan Makedonya, kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşudur. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu hakimiyeti altında kaldığından dolayı bazı bölgelerinde Türkçe konuşulan ülkenin başkenti Üsküp'tür. Ülkede Türkçe'nin yanı sıra  Arnavutça, Sırpça, Romca ve Ulahça da konuşulmaktadır. Makedonca resmi dildir. Makedonya'da yurt dışı eğitimi almak isteyen öğrenciler zorluk çekmeden burada eğitim alabilirler. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz Makedon üniversiteleri aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Makedonya'da eğitim alabileceğiniz bir kaç kaliteli kurumu sizler için bir araya getirdik. 

Yurt Dışında %100 Burslu Eğitim Fırsatı İle Balkan Üniversitesi
Balkanların şirin ülkesi Makedonya’da 2006 yılında kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında eğitim için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir: Üsküp’te International Balkan University (IBU) adıyla faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizle olan yoğun bağları sayesinde diğer Türk üniversiteleri gibi ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadır. Bir grup iş adamı, akademisyen ve entelektüel tarafından Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuştur. 

Makedonya'nın En Kaliteli Özel Üniversitesi Üsküp Amerikan Üniversitesi
Üsküp Amerikan Üniversitesi, 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti'ndeki birkaç özel ve bağımsız üniversiteden biri olarak kurulmuştur. Üniversite, Akreditasyon Kurulu tarafından Makedonya Cumhuriyeti'nde akredite edilmiş olup Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Ayrıca, ACBSP – İşletme Okulları ve Programı Akreditasyon Konseyi tarafından uluslararası düzeyde akredite edilmiştir.

Yurt Dışında Türkçe Üniversite Eğitimi: Üsküp Mit Üniversitesi
Makedonya’nın Üsküp kentinde bulunan Mit Üniversitesi; Üsküp Mit Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan Mit Üniversitesi deneyimli akademisyenleri ile çok başarılı, öncü bir üniversitedir. Avrupa ve Amerika’da uygulanan eğitimin gözlemlenerek yeni bir akım öncülüğünde yapılan dersler öğrencilere başarılı olmalarında çok büyük fayda sağlamaktadır. Eğitim dili Türkçedir. Bunun yanında İngilizce ve Makedonca dillerinde de bölümler bulunmaktadır.

Draft Eğitim'in birbirinden kaliteli üniversiteleri ile yurt dışı eğitiminizi hemen şimdi başlatmak ve kayıt olmak için uzman eğitim danışmanı kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız