DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Draft Eğitim İle Polonya'da 40 Üniversitede Sınavsız Eğitim Fırsatı

Polonya Avrupa’da yüksek ve kaliteli üniversite eğitiminin merkezlerinden biri haline gelmiş bir ülke olarak, dünyanın her yerinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yaşamına uygun olarak planlanmış şehirleri, pratik toplu taşıma ağları, zengin ve çeşitli sosyal yaşam olanaklarıyla genç öğrenci adayları için oldukça cazip bir seçenek olmaktadır. Polonya’da eğitim kalitesinin yüksek olmasının da dışında, Polonya üniversiteleri, Orta Avrupa ve Doğu Avrupa bölgesinde son derece yaygın olan sınavsız eğitimin uygulandığı üniversitelerdir. Lise diploması ile eğitim alabildiğiniz bu üniversitelerde normal şartlarda yüksek puanlar gerektiren mühendislik, hukuk, psikoloji, tıp gibi bölümleri de okuma olanağına sahip oluyorsunuz. 

Polonya üniversitelerinin diğer yurt dışı üniversitelerine göre avantajlarından biri, en azından Batı Avrupa’ya nazaran düşük harç ücretleri sunabiliyor olmasıdır. Bunlarla birlikte Polonya, aynı ülkelere nazaran çok daha uygun, hesaplı yaşam giderleri olanaklarına sahiptir.  Ayrıca bu ülke turistik olarak da gezilip görülesi bir ülke olarak öğrencilerle birlikte her yıl büyük miktarda ziyaretçi almaktadır. Geniş ormanların, iyi korunmuş doğal alanların, eski binaların, köklü üniversitelerin ülkesi olan bu ülke tarihte çok büyük değişimlerin yaşandığı bir yerdir. 

Draft Eğitim rehberliğinde Polonya’daki 40 üniversitede sınavsız eğitim fırsatına sahipsiniz. Şimdi birlikte bu ülkedeki üniversitelerin bazılarını kısaca inceleyelim.

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi

1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Bu özelliklerinin dışında bu okul, Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan yurt dışı okullarından biridir.

Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesinde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir. Pek çok üniversitenin akademisyenleri için de eğitim programları düzenleyen Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesi araştırmalarıya bilim ve teknoloji alanında Avrupa'da öncülük yapan bir eğitim kurumudur.

Adam Mickiewicz Üniversitesi

Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Wielkopolska bölgesinin önde gelen akademik kurumu olup aynı zamanda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık geçmişiyle, Poznan şehrinde köklü bir üniversite geleneğine sahiptir. Geçtiğimiz yıl itibariyle AMÜ’de 37.360 öğrenci eğitim görmekte olup bunlardan 745’i uluslararası öğrencilerdir. Bu öğrenciler 78 farklı ülkeden gelmektedir.  Üniversitede toplamda 2.839 akademisyen ve 2.238 teknik-idari personel görev yapmaktadır. Kalisz, Gniezno, Pila, Slubice olmak üzere Poznan dışında 4 kampüsü bulunur. Eğitim, 15 fakültede verilmektedir. Toplam eğitim programı sayısı 228 olup bunlardan 19’u İngilizce müfredatlıdır. 

Lodz Film Okulu

PWSFTvİT – Polonya Ulusal Film, Televizyon ve Tiyatro Okulu, 1948 yılında Polonya'nın Lodz kentinde kuruldu. Okulda film yönetmenliği, sinematografi, animasyon, film prodüksiyonu, oyunculuk, kurgu, senaryo yazarlığı ve hareketsiz fotoğrafçılık dersleri verilmektedir. Yaklaşık 400 öğrenciye uygulamalı eğitim verilen okulda 35 mm, HD ve dijital kamera ile çekim yapmaya odaklanılır. Işıklandırma ekipmanı, film stüdyoları, televizyon stüdyoları, kurgu odaları, ses stüdyosu, gösterim odaları, film arşivi, öğrenci tiyatrosu, öğrenci yurdu gibi diğer olanaklar da mevcuttur. 

Bize Ulaşın

Polonya’daki yüksek kaliteli üniversiteler, Avrupa’da sınavsız eğitim ve merak ettiğiniz diğer şeyler hakkında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız